Fytyra, Këshilla

Rutina që i duhet çdo vajze për lëkurën e fytyrës në verë!

Larës- Lancome Absolue cleansing oil in gel

I krijuar me një përzierje të çmuar vajrash pastrues dhe ekstrakte të Grand Rose, ky pastrues fytyre me xhel ushqyes hidraton lëkurën pasi heq butësisht papastërtitë, djersën dhe sebumin e tepërt. Struktura e tij e pasur me xhel transformohet në një vaj të mëndafshtë që ndihmon në heqjen pa mundim të bojë për vetulla kokëfortë, përbërjen e fytyrës dhe buzëve, duke e lënë lëkurën të ndihet rehat dhe krejtësisht e pastër. Menjëherë lëkura duket e pastër dhe shkëlqyese, duke u ndjerë e butë në prekje. Ditë pas dite, lëkura ndihet më e shëndetshme, duke u dukur më e njëtrajtshme me pore dukshëm më të ngushta dhe një çehre më të shndritshme të lëkurës.

Serum- Lancome Absolue Oleo serum

I krijuar me një përzierje ekskluzive të Ekstrakteve të Grand Rose, ky serum rigjallërues i lëkurës synon shenjat e plakjes pasi siguron hidratim afatgjatë dhe i jep lëkurës një ndjenjë të ushqyer. Barriera e saj e lagështisë mbrohet dhe rinovimi i qelizave sipërfaqësore është përmirësuar, lëkura ndihet rehat dhe duket e freskët gjatë gjithë ditës. Pas katër orësh, lëkura është më e fortë, më e tonifikuar dhe më elastike. Pas një dite, lëkura duket rrezatuese dhe ndjehet e ringjallur në prekje. Pas tre javësh, lëkura duket e rinovuar dhe rrezatuese gjatë gjithë ditës.

Krem sysh – Lancome Advanced Génifique Eye Cream

Zbut menjëherë linjat e imëta dhe synon rrudhat dhe rrathët e errët me kalimin e kohës për sy dukshëm më të shndritshëm. Sytë ndihen të hidratuar gjatë gjithë ditës, linjat e imta rreth syve janë dukshëm më të lëmuara. Advanced Génifique është kremi i syve për të gjitha moshat. Génifique ndihmon gjithashtu dhe në përshpejtimin e rikuperimit të barrierës së lagështisë së lëkurës.

Hidratues- Lancome Absolue Rich Cream

Krem i ri Absolue Rich, i mbushur me ekstrakt Grand Rose 3 trëndafila: Lancome Rose, Centifolia Rose dhe Rose Damascena. Ky krem i ri Absolue Rich ndihmon në promovimin e rinovimit të qelizave të sipërfaqes së lëkurës dhe e lë lëkurën të ndjehet më e butë, më elastike dhe komode. Përdorni kremin Absolue Rich ditën dhe natën në një fytyrë të pastruar në mënyrë perfekte, duke e aplikuar formulën në fytyrë dhe qafë duke përdorur majat e gishtave, me lëvizje nga jashtë.

Spf- Biotherm Creme Solaire Dry touch visage spf 50

Zbuloni kremin e parë për kujdesin ndaj diellit të fytyrës Biotherm që ofron një ndjesi prekjeje të thatë të kombinuar me mbrojtjen e filtrave të përforcuar.Creme Solaire Dry Touch ka një teksturë tepër të lehtë, pa vaj, e pasuruar me silicë minerale dhe najlon për të thithur djersën dhe shkëlqimin e lëkurës dhe për të lënë një prekje të thatë dhe mat. Pas aplikimit, formula depërton shpejt, duke mos lënë yndyrë në gishta dhe mbetje minimale në lëkurë. Duke ofruar mbrojtje dhe hidratim të lartë, Creme Solaire Dry Touch e mbron fytyrën tuaj nga dielli.

Related Posts