Pyetje Te Shpeshta

Si mund te regjistrohem?

Regjistrimi eshte shume i thjeshte. Mjafton te klikoni ne linkun me poshte:

https://beautypoint.al/llogaria-ime/?action=register

A mund te porosis me whatsapp ose ne rrjetet sociale?

Po ti mund te porositesh nga whatsapp si dhe ne rrjetet tona sociale.

Pse duhet te zgjedh Beauty Point ?

Sepse  qellimi i kompanise sone eshte te krijojme nje pervoje terheqese te blerjes se produkteve te kujdesit personal. Permes inovacionit dhe frymes sipermarrese te vazhdueshme, Beautypoint inkurajon klientet te eksplorojne universin e bukurise dhe kujdesit personal.

A mund te blej me karte krediti?

Blerja ne Beautypoint.al eshte shume e thjeshte, mjafton te regjistroheni ne dyqanin tone online dhe te zgjidhni produktet e bukurise te cilat ju nevojiten. Ju mund te paguani duke perdorur nje game te gjere te metodave te pageses, si Cash Visa, Visa Electron, Mastercard, American Express, ose Maestro.

Cila eshte diferenca mes “eau de parfum” dhe “eau de toilette”?

Eau de toilette eshte nje fragrance me perqendrim me te ulet se Eau de parfum. Keto fragrance jane te pershtatshme per perdorim gjate dites.

Eau de parfum eshte nje fragrance me perqendrim me te larte se eau de toilette. Eshte me e qendrueshme dhe e pershtatshme per ne mbremje. Eau de parfum duhet të jetë një version më i fortë se eau de toilette, për shembull, më drusor, më qelibar dhe më i ëmbël, edhe pse në ditët e sotme ka pak ndryshime.

Ku duhet te aplikoj parfumin tim?

Ju mund te aplikoni nje fragrance kudo, por eshte e keshillueshme ta aplikoni ne zonat tuaja te pulsit (zona e kyceve dhe qafe). Keto zona jane pergjithesisht me te ngrohta te cilat ndihmojne në projektimin e aromës në mënyrë që njerëzit të kenë më shumë mundesi të ndjejne aromen e parfumit tuaj. Nese deshironi qe aroma te jete dhe ne rrobat tuaja, atehere nuk perben asnje lloj problem nje sprucim I vogel ne to, por duhet te kete shume nota te bazes per te qene e qendrushme ne rroba.

A ndryshon parfumi ne lekuren time?

Po! Te gjitha parfumet ndjehen ndryshe ne varesi te lekures. Pse? Sepse eshte I krijuar nga molekula te ngjashme me ato te lekures, keshtuqe tek cdokush do te reagoje ndryshe nga shume faktore, si psh niveli I pH, dieta, hormonet dhe nxehtesia.

A duhet ta aplikoj parfumin ne lekure apo ne rroba?

Me e mira do te ishte qe parfumi te aplikohej ne lekure. Kjo menyre krijon nje  alkimi mes lekures dhe parfumit, duke bere qe parfumi te marre nje trajte me te personalizuar. Ne lekure, parfumi behet me I ngrohte, dhe rritet ndjeshem nuthatja e tij me temperature e trupit, gje e cila nuk ndodh ne rastin e aplikimit te saj ne rroba.

Perse une nuk e ndjej parfumin tim, por te tjeret po?

Nuhatja njone eshte ndryshme. Cka do te thote qe disa persona jane ne gjendje te nuhasin me shume se disa te tjere. Gjithashtu, pasi keni perdorur  nje fragrance per disa kohe, nuhatja jone mesohet me kete arome, por per dike tjeter aroma e parfumit tone eshte njesoj si ne perdorimin e pare. Prandaj duhet te tregoni kujdes pasi nuk duhet ta teprojme me aplikimin e parfumit, vetem per faktin qe ne nuk arrijme ta nuhasim vete ate.

A mund ti kombinoj produktet e kujdesit te lekures nga marka te ndryshme?

Ajo cfare eshte e rendesishme kur bëhet fjalë për rutinën tuaj te kujdeit ndaj lekures është perdorimi I produkteve te duhura dhe gjetja e përbërësve te dobishem, – jo emrin e kompanisë në etiketën e produktit. Keshtuqe po! Mund te kombinoni produktet e kujdesit te lekures sipas nevojave tuaja.

Si te zbuloj tipin e lekures sime?

e of the company on the product label.

7.Si te zbuloj tipin e lekures sime?

E rendesishme eshte te kuptojme si ndjehet lekura jone gjate dites. Gjithashtu dhe tekstura e saj na tregon shume se cfare tipi lekure kemi. Poret gjithashtu jane nje tregues tjeter I tipit te lekures. Madhesia e tyre dhe tendenca per tu bllokuar jane treguesi I prodhimit te yndyres se lekures. Gjithashtu, e rendesishme eshte te kuptojme dhe sesi ndjehet lekura jone pas larjes.

  • Lekura mikse: Pas larjes, lekura miske do te ndjehet e paster, e fresket dhe pa yndyre rreth zones se hundes, por e thate dhe e terhequr rreth zones se mollezave
  • Lekura e ndjeshme: zakonisht do te ndjehet e paster dhe pak e thate, por laresi mund te shkaktoje irritim dhe krruarje te lekures. Kur kjo ndodh vazhdimisht dhe me produkte t ndryshme, atehere ky eshte nje tregues qe keni lekure te ndjeshme.
  • Lekurat normale: zakonisht ndjehen te pastra dhe te fresketa pas larjes. Mund te kene nevoje per pak hidratim or kjo nuk do te thote qe nje lekure e tille te jete e ndjeshme.
  • Lekurat e yndyreshme: do te ndjehen te pastra dhe pa yndyre pas larjes, I vetmi moment kur do te jete e tille, pasi pas pak kohe yndyra e lekures do te jete serish e dukshme.
  • Lekurat e thata: per kete tip lekure, larja e saj e ben lekuren te ndjehet me e thate dhe e dehidratuar.

Kur duhet te filloj te perdor produkte kunder plakjes se lekures?

Prodhimi I kolagjenit dhe elastines fillon te jete I ulet qe rreth moshes 20 vjec, keshtu qelizat nuk rigjenerohen aq shpejt si me pare. Nisur nga kjo, produktet qe luftojne shenjat e moshes duhet ti bejme pejse te rutines sone rreth te njezetave per te patur nje lekure te shendetshme dhe rrezellitese.

A duhet te perdor krem mbrojtes ndaj diellit cdo dite?

Po! Kremin mbrojtes ndaj diellit nuk duhet ta shmangim as ne ditet me re. Produktet te cilat permbajne qofte dhe minimumin e mbrojtjes (SPF15) ndihmojne ne uljen e efekteve te demshme te diellit, sic jane rrudhat, linjat e holla, njollat e lekure dhe zbehjen e ngjyres se lekures.

A duhet te perdor krem sysh?

Nese shqetesoheni per qeskat dhe rrathet e syve, atehere kremi I syve eshte nje zgjedhje e zguar qe duhet te shtoni ne rutinen tuaj te kujdesit te lekures. Kremi I syve ka nje teksture me te holle, e cila eshte perfekte per zonen delicate rreth syve.

Si mund ta zbuloj kur porosia ime do të dorëzohet?

Në llogarinë tuaj të klientit nën “Porositë e mia” dhe në konfirmimin tuaj të transportit do të gjeni një lidhje përkatëse që mund të përdorni për të mësuar në lidhje me statusin aktual të dorëzimit të porosisë tuaj në çdo kohë.

Cfarë duhet të bëj nëse një artikull është i dëmtuar ose i humbur?

Nëse dorëzimi juaj është i paplotë ose i dëmtuar, ju lutemi kontaktoni shërbimin tonë të klientit në [email protected]

    Ask a Question