Parfume

Vera po afron! Cilat jane aromat verore per kete vit?

Ndërrimi i aromës suaj të veçantë është një mënyrë e shkëlqyer për ta futur veten në atë mentalitetin veror. Në fund të fundit, vështirë se dëshironi të mbyteni në një aromë të rëndë dimri kur jeni ulur pranë pishinës, kur jeni të shtrirë në park ose kur shijoni rrezet e diellit.Thënë kjo, në fakt, të marrësh në dorë atë parfum ideal veror është shpesh më e lehtë të thuash sesa të bësh, veçanërisht kur merr parasysh se sa marka të ndryshme konkurrojnë për vëmendjen tonë. Kjo është arsyeja pse, në përpjekje për t’ju përgatitur për stinët me diell, ne kemi mbledhur së bashku aromat më të mira për verën.

 

Miss Dior

Kjo aromë, ju lejon të krijoni një përshtypje të parë të pagabueshme, falë përzierjes së saj delikate të notave të theksuara. Gjaku dhe portokalli i mandarinës përzihen me efektin e shkëlqyer të agrumeve, përpara se t’i drejtojnë ndjenjat tuaja në një udhëtim që kalon përmes trëndafilit dhe zambakut të luginës dhe, për të përfunduar, paçulit.

 

Lancome La Vie Est Belle

Përkthyer në shprehjen franceze, “jeta është e bukur”, Lancome La Vie Est Belle është aroma e freskët dhe me lule që ngre dhe ndez lumturinë në gjurmët e saj.Organizatorët e Lancome e kanë mbajtur këtë të hijshme, të thjeshtë dhe të sofistikuar, në mënyrë që të mund ta vlerësoni aromën në tërësi. Disa spritze ngjallin një aromë të ngrohtë lulesh me shpërthime freskuese të frutave të ëmbla.

 

VIKTOR&ROLF – Flowerbomb

Flowerbomb e VIKTOR&ROLF u bë vajza e botës së parfumeve dhe me të drejtë. Dashamirët e aromave adhuronin spërkatjen e lëkurës së tyre me notat e ngrohta të luleve gjatë gjithë vitit. Megjithatë, këtë verë ju mund të kënaqeni me Nektarin Flowerbomb; një buqetë e dytë me lule që përmban rrush pa fara të zezë, jasemin, lule portokalli dhe paçuli për aromën më të mirë të festave.

 

Guerlain – Mon Guerlain

Nëse dëshironi të kthejn kokën këtë verë, atëherë merrni parasysh GUERLAIN Mon Guerlain. E fortë, sensuale dhe femërore, kjo aromë florientale bashkon livando franceze, jasemini sambac, dru sandali dhe tahitensis vanilje për një aromë që i bën të gjithë të kuptojnë se keni hyrë në dhomë.

 

Dolce & Gabbana blu e lehtë

Një i preferuar i të gjitha kohërave dhe një element kryesor për garderobën tuaj të aromës verore. Dolce & Gabbana Light Blue ka fituar status kulti me kalimin e viteve, falë aromës së tij ikonike të freskët dhe të freskët që qëndron aq delikat në lëkurë. Me shqisat tuaja të transportuara menjëherë në Italinë Jugore, është një domosdoshmëri për ditët e lagura nga dielli.

Natyrisht, secili prej këtyre parfumeve do të ketë nivele të ndryshme tërheqëse në varësi të shijeve tuaja personale – në fakt, ato madje mund të kenë erë paksa të ndryshme në lëkurën tuaj. Megjithatë, ndryshe nga kozmetika të tjera, kjo gamë e gjerë mundësish dhe preferencash nuk duhet të nënkuptojë një kërkim shterues për atë “të duhurin”. Në vend të kësaj, ju mund të niseni në udhëtimin tuaj aromatik dhe të zbuloni aromat që tërheqin më shumë në varësi të disponimit tuaj, sezonit ose vendit ku jeni në jetë.

 

Related Posts