Back
Home » Dyqani » Libre Eau de Parfum
Next product
Cinema 12,100 L16,000 L
YVES SAINT LAURENT

Libre Eau de Parfum

9,700 L19,000 L

Libre, parfumi I ri femeror nga Yves Saint Laurent, liria per te jetuar gjithcka pa kushte

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Parfumi I nje gruaje te fore, te guximshme, te lire e cila eksperimenton jashtezakonisht shume me lirine e saj.Fragranca e pare e florale e nderthurur me lavander. Tensioni mes sensualitetit te zjarrte te luleve te portokallit te marra nga Maroku dhe siguria me nje kthese femerore e lavander te marre nga Franca. Nje shteg i vetem si nje frymemarrje e lire. Nje shishe me kend te mprehte, e rrethuar nga nje aksesor i madh luksoz. Logo ikonike e Cassandre perkulet lirisht dhe ngjitet ne shishe si nje bizhuteri. Me zinxhire te arte sensuale dhe nje kapak te zi asimetrik te shkelqyeshem qe rri lart. FRAGRANCA E LIRISE.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne zonat e pulsit; kycet, pjesa e brendshme e berrylit dhe qafa

INGREDIENTET

“ALCOHOL
PARFUM / FRAGRANCE
AQUA / WATER
LIMONENE
LINALOOL
BENZYL SALICYLATE
HYDROXYCITRONELLAL
BENZYL ALCOHOL
ETHYLHEXYL SALICYLATE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
COUMARIN
GERANIOL
METHYL ANTHRANILATE
CITRONELLOL
CITRAL
ISOEUGENOL
ALPHA-ISOMETHYL IONONE
FARNESOL
CI 14700 / RED 4
CI 19140 / YELLOW 5
CI 60730 / EXT. VIOLET 2”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

, ,

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Libre Eau de Parfum”
Rreth Markës
Yves Saint Laurent eshte nje simbol I unicitetit, krijimtarise dhe luksit, njekohesisht ne mode dhe ne boten e parfumerise dhe kozmetikes. Produktet ekskluzive te kozmetikes, makeup-it dhe parfumet nga Yves Saint Laurent perbejne nje pjese integrale te kesaj marke. Mahnituni nga perberja unike e Black Opium ose trajtojeni fytyren tuaj me produktet e koleksionit Touche Eclat. Perjetoni eksperiencen luksoze te produkteve ikone. Yves Saint Laurent- aty ku bukuria trasformohet ne veprim.