Beauty Point, Parfume

Aromat më të reja në Beauty Point që çdo grua duhet ti provojë!

VITN Coral Fantasy:

Me ‘BORN IN ROMA CORAL FANTASY’, Valentino ju fton në një muzg të ri romak. Ndërsa drita e koraleve vërshon horizontin, është koha për një shprehje të re të fantazisë. Shënimi kryesor i kivit, i lyer me esencë portokalli rrezatuese dhe shkëlqyese krijon një guxim shumëngjyrësh. Një super infuzion i luleve të Jaseminit krijon një kthesë moderne me një buqetë të modës së lartë që i bën jehonë feminitetit të luleve. Si dhe një notë e farave Ambrette që sjell ngrohtësi dhe butësi tekstuale në aromë, e kombinuar me akordin e myshkut të drurit. Shishja merr frymëzimin e saj me ngjyra nga ora e bukur e perëndimit të diellit të qytetit të përjetshëm, e frymëzuar nga energjia e kësaj ore magjike në rrugët e Romës.

 

Givenchy rose velvet:

Trëndafili i mbështjellë me paçuli të bardhë për të krijuar parfumin me lule për gratë, ‘Givenchy Irresistible Rose Velvet’.  E mbushur me nota të irisit dhe drurit të butë, kjo aromë zbulon feminitetin e trëndafilit dhe butësinë e tij. Ky është një parfum magjepsës i grave që mishëron hirin e fuqizuar. Sensual dhe elegant, shishja është e mbështjellë me një fund rozë, kremoze, duke ngjallur butësinë e aromës brenda.

Një fragrancë unike që nuk duhet humbur nga asnjëra nga ju!

 

Ysl black opium le parfum:

‘Black Opium Le Parfum’ është një parfum afatgjatë për gratë me interpretimin më intensiv dhe më të ngrohtë të Eau de Parfum origjinal.  Ky parfum intensiv rrezaton një vrull të papritur të katër vaniljeve të çmuara.  Një parfum i ngrohtë vanilje i plotësuar me nota ikonike kafeje dhe një buqetë sensuale me lule të bardha, duke krijuar një aromë unike dhe të dëshirueshme lulesh të guximshme për gratë, për ato që kërkojnë netë të pafundme. Shishja ikonë Le Parfum e zbukuron atë në një shishe me shkëlqim si një fustan vinyl i zi couture nga Yves Saint Laurent. Zemra vezulluese na kujton netët emocionuese të qytetit, duke krijuar një simbol të ri që është i guximshëm, i egër dhe i fuqishëm.

 

Lancome la vie est belle:

Jeta është ajo që ju krijoni prej saj, prandaj bëjeni të bukur me ‘La vie est belle’, aromën ikonë të grave nga Lancôme.  Një buqetë me lule e mbështjellë në kristal. Marrëveshja e çmuar e Irisit me nota të paçulit, vaniljes sensuale të ngrohtë dhe sheqerit të grirë kombinohen në këtë aromë ekskluzive. Kjo përzierje e përbërsve më fisnikë, e bëjnë atë një aromë të paharrueshme.

“La vie est belle”, një shprehje franceze që do të thotë “jeta është e bukur”, ka të bëjë me zgjedhjen e rrugës suaj drejt lumturisë dhe frymëzimin e të tjerëve.

Related Posts