Beauty Point, Makeup

4 produktet bestseller nga Yves Saint Laurent që nuk duhet ti humbisni!

YSL All hours foundation:

Një bazë e lëngshme me SPF 30 që ofron mbulim të plotë deri në 24 orë me një ndjesi pa peshë dhe një përfundim mat me shkëlqim.  I papërshkueshëm nga transferimi dhe uji, rezistent ndaj nxehtësisë.  Fundi unik mat me shkëlqim e lë lëkurën të duket e shëndetshme.  I përbërë nga acidi hialuronik dhe petalet e  jaseminit, kjo fondotinë ofron përfitime për kujdesin e lëkurës çdo ditë. Pas vetëm 2 javësh, lëkura ndihet më e butë, më e lëmuar dhe e hidratuar.

 

YSL Couture eyeliner:

Krijoni pamjen e syve me penelin ‘Couture’ nga YSL, për një formulë afatgjatë me ngjyra me intensitet të lartë duke bërë një deklaratë në çdo situatë.Peneli i lëngshëm Couture ka një majë ekstra të hollë që ju lejon të vizatoni vijën e përsosur, çdo herë.  Formula e tij e papërshkueshme nga njollat dhe konsumimi i gjatë rrëshqet mbi kapak me intensitet të lartë ngjyrash, duke lënë një përfundim mat pa të meta që thahet shpejtë.

Pa njolla, peneli ‘Couture’ i vishet në mënyrë dinamike syve ose me një nënshkrim super të hollë ose dramatik të theksuar që qëndron në distancë.

 

YSL Lash Clash:

Maskara për qerpikët me volum ekstrem “Lash Clash” shton ngjyrën e zezë ose kafe me shumë pigment dhe 200% më shumë volum me veshje rezistente ndaj njollosjes deri në 24 orë.  Furça masive e dyfishtë konike mbulon të gjithë qerpikët dhe mban formulën maksimale për volum të lartë me vetëm një rrëshqitje.  Formula e ndërtueshme ju lejon të vishni çdo nivel volumi nga një deri në pesë shtresa.  Lash Clash është pajisur me paketim elegant Yves Saint Laurent për t’u bërë luksi më i domosdoshëm për të gjitha gratë.

 

YSL The Bold Lipstick:

Buzëkuqi i guximshëm i Yves Saint Laurent- ‘Rouge Pur Couture’ i vesh buzët me ngjyrë të thellë dhe intensive me një përfundim që është në një ligë më vete – jo shkëlqim, as saten apo mat, por një shkëlqim tredimensional.  Tekstura e mëndafshtë përshtatet me buzët, duke i lënë ato të zhdërvjellta, të buta dhe të lëmuara ndërsa jep një pigment të lartë që zgjat për orë të tëra. I mbushur me vaj lulesh të kuqe nga YSL Beauty Ourika Gardens, e lë buzën tuaj të ushqyer dhe të hidratuar. I mbështjellë me ngjyrat e firmës së markës, është një stil ikonik për t’i shtuar koleksionit tuaj.

Related Posts