Beauty Point, Makeup

Pse duhet të zgjidhni fondotintën ‘All hours’ nga YSL ?

Vëmendje! Çelësi për përmirësimin e rutinës suaj të make-up-it dhe kujdesi për lëkurën tuaj në të njëjtën kohë është në duart tuaja ,me këtë formulë të re e cila, nga dita në natë e lë lëkurën tuaj të përsosur me një fund të shkëlqyeshëm mat.

Përbërja e formulës është ajo që e bën këtë fondotintë të vecantë, e mbushur me acid hialuronik, bazamenti afatgjatë siguron hidratim gjatë gjithë ditës së bashku me 24 orë mbulim të plotë. Lëkura ndjehet më e butë, më e lëmuar dhe e hidratuar menjëherë pas përdorimit të parë dhe pas pastrimit në fund të ditës. Thuaj lamtumirë formulave të tharjes dhe të rënda të mbulimit të plotë dhe përshëndet pa frikë një formulë pa peshë, që lejon frymëmarrje dhe që ofron të njëjtin mbulim të shkëlqyeshëm dhe mat. Ajo përmban gjithashtu SPF39 në mënyrë që të mbroni lëkurën tuaj nga dëmtimi UV. Përshtatet me të gjitha llojet e lëkures, duke filluar nga ato të thata deri te të yndyrshme, ky koleksion përmban 40 nuanca të ndryshme për të gjitha ngjyrat e lëkurave që kërkojnë mbrojtje nga dielli, hidratim gjatë gjithë ditës dhe 24 orë mbulim brenda një formule të vetme. Jashtëzakonisht e qëndrueshme ,rezistente ndaj transferimit, e papërshkueshme nga uji dhe sportive që është gati për çdo gjë që ju sjell dita juaj. E përkryer për ata prej nesh që kërkojnë mbulim të plotë ndërsa shijojnë hobi dhe sporte.

Fondotinta ka një teksturë të lëngshme dhe ujore që rrëshqet lehtësisht nëpër lëkurë, por mos lejoni që tekstura pa peshë t’ju mashtrojë, pasi ajo siguron mbulim të lartë të çdo njolle, ose toni të pabarabartë të lëkurës. Aplikoni bazën All Hours në qendër të fytyrës dhe punoni nga jashtë duke përdorur një blender bukurie ose furçë. Duke përdorur një lëvizje me trokitje të lehtë, mund të arrini një përfundim më të plotë mbulimi dhe nëse jeni duke kërkuar për mbulim mesatar, provoni të përdorni majat e gishtave ose një lëvizje rrëshqitëse.

E fundit por jo nga rëndësia është paketimi i saj unik. Në përputhje me trashëgiminë e modës së Yves Saint Laurents, fondotinta All Hours është vendosur brenda një shishe xhami luksoze që çdo adhurues i stilistëve do ta pëlqente. Shishja është e mbështjellë me emblemën ikonë të artë YSL dhe e mbuluar me një dizajn pompe të lehtë për t’u përdorur për një aplikim pa rrëmujë.

Nëse doni të dukeni të kuruara në çdo kohë, bëjeni tuajën tani dhe lëkura juaj do ju falenderojë gjithmonë!

Related Posts