Beauty Point, Parfume

Parfumet qe duhet ti dhuroni nenes tuaj kete 8 Mars.

Nënat tona të dashura meritojnë të gjitha dhuratat në botë, apo jo?

Në këtë artikull, do të gjeni 5 parfumet më të mira për nënën, duke përfshirë aromat e mrekullueshme dhe të veçantë për çdo shije dhe rast.

Pra, le të gjejmë një aromë të mrekullueshme për nënën tuaj!

 

  1. Prada

Një aromë me lule qelibar që përqafon paradokset e përbërësve ikonë për të zbuluar ndjesi të reja aromatike. Rikrijimi i sensualitetit me Ambrofix, një qelibar bio-konvertuar, duke zbuluar një ngrohtësi të gjallë. Rikrijimi i intensitetit përmes një molekule të re revolucionare të myshkut: Serenolide, për një shteg intensiv, por delikate dhe të rehatshme.

Që nga përshkrimi i vetë parfumit e keni kuptuar që ky parfum i përshtatet plotësisht një mama, e cila është delikate, sensuale dhe e brishtë.

 

  1. Lancome La vie est belle

Një aromë e ngrohtë dhe mbështjellëse që përmban një përzierje të ëmbël të shijshme të sheqerit të dehur dhe vaniljes, të zbutur me nota elegante lulesh dhe të zgjeruara me një notë druri të ngjashme me çokollatën e paçulit.

La Vie est Belle është një nga parfumet më të mira për nënat që nuk mund ta imagjinojnë jetën e tyre pa rehati dhe ëmbëlsi.

 

  1. Giorgio Armani – Si

Një aromë e rafinuar dhe sensuale, në të cilën një përzierje tradicionale e gjetheve të rrushit të zi jeshil dhe trëndafilave të kuq rubin ëmbëlsohet në mënyrë elegante me vanilje dhe mbështillet me një akorde thellësisht të ngrohtë drurë-musku.

“Si” është një aromë e mrekullueshme për një nënë që pëlqen të shprehë personalitetin e saj të ndritshëm përmes pamjes dhe aromave.

 

  1. YSL – Libre

YSL Libre ofron një aromë orientale-fougere me nota vaji mandarine, rrush pa fara e zezë, jasemini dhe lule portokalli.

Kjo është një aromë unike që ka pushtuar botën e bukurisë nga stuhia. Një aromë vërtet afatgjatë, do të mund të nuhasni gjatë gjithë ditës. YSL Libre është një tjetër bestseller, i cili me siguri do të adhurohet nga çdo mama që i dashuron aromat.

  1. YSL – Black Opium

Për një mama “trendy” dhe shumë moderne, ne kemi zgjedhur një parfum i cili do ta rikthejë atë vite pas!

E varur dhe e guximshme, gruaja Black Opium mishëron shpirtin e ri dhe të guximshëm të Yves Saint Laurent. E fuqizuar, karizmatike dhe me vetëbesim, ajo shpreh një feminilitet magjepsës por të paturpshme. E energjizuar nga aroma e saj, ajo guxon të jetojë natën në maksimum dhe të përmbushë qëllimet e saj.

Related Posts