Beauty Point, Parfume

5 nga aromat më të shitura nga Versace për meshkuj!

Versace Dylan blue pour homme:

Një aromë e guximshme dhe mashkullore, Dylan Blue përmban aromat sensuale të Mesdheut.  Aroma zbulon nota të ambergris, të rishikuara me bergamot dhe grejpfrut.  Notat e nuhatjes prej dheu dhe agrume janë të mbështjella nga piper i zi, papirus dhe temjan, së bashku me myshkun mineral, fasulet Tonka dhe shafranin.  Parfumi i grirë ruhet në një shishe gjeometrike blu të zbukuruar me detaje ngjyrë ari, që ndjell detin dhe rërën e Mesdheut.

Ky është deri tani një ndër parfumet më të mirë në treg, me të cilin thjesht nuk mund të gaboni. Një aromë e freskët, ujore, pak pikante dhe e llojit ‘fougere’.

 

Versace Eros Eau de parfum:

Eros është aroma që interpreton mashkullorinë sublime përmes një atmosfere ndriçuese me një freski intensive, të gjallë dhe të ndezur, të përftuar nga kombinimi i gjetheve të nenexhikut, lëvozhgës së limonit italian dhe mollës jeshile.  Një sensualitet i varur i dhënë nga nota orientale, intriguese dhe mbështjellëse si Fasulet Tonka, Amber, Lule Geranium dhe Vanilje.  Një burrëri e egër e simbolizuar nga drurë të tillë si Cedarwood nga Atlas dhe Virginia, Vetyver dhe Oak Moss, duke ofruar intensitet dhe fuqi.

Aroma Eros është erotike dhe tërheqëse, të cilën mund ta përdorni nga dita në natë.

 

Versace Eros Flame Eau de parfum:

Një aromë që të përshkon zemrën dhe të bën të ndjesh dinjitetin e dashurisë dhe fuqinë e fshehur në shumëllojshmëri.  Versace Eros Flame Eau de Parfum është krijuar për një njeri që është i sigurt në çdo situatë dhe gjithmonë në kontakt të thellë me emocionet e tij.

Përbërja e Versace Eros Flames është ndërtuar mbi kontraste të forta. Në hapje prezanton nota të frutave italiane me lëng si limoni, mandarina ose portokalli i hidhur. Këto më vonë ngrohen me akorde të piperit të zi nga Madagaskari dhe rozmarine aromatike me barbarozë, trëndafil dhe dru piper.  Baza e tij përfshin nota të rralla të myshkut të dushkut, paçulit, drurit të sandalit dhe kokrrës tonka, të përziera në mënyrë të përkryer me vaniljen e ëmbël.

 

Versace Oud Noir Eau de parfum:

Nëse ju pëlqen luksi dhe aromat intensive, orientale dhe druri, atëherë Versace Pour Homme Oud Noir Eau de Parfum është perfekt për ju.Të fshehura brenda një shishe elegante të zbukuruar me logon Versace janë nota sensuale të drurit të agarit, erëzave aromatike dhe shafranit të çmuar.

Aroma hapet me portokall të hidhur, neroli dhe piper të zi aromatik.  Më pas është koha që kardamoni pikant dhe shafrani të marrin përsipër.  Notat bazë, të cilat qëndrojnë në lëkurë për kohën më të gjatë, janë të përbëra nga nota të ngrohta të drurit të pemës dhe paçulit.

 

Versace Man Eau Fraiche:

Versace Man Eau Fraiche, një harmoni nuhatëse me nota të pazakonta për t’i dhënë jetë një arome të freskët.  Carambola bie menjëherë në kontrast me Limonin e Bardhë tradicional dhe drurin fisnik të trëndafilit.  Karakteri dallues i Cedar Leaves ngrihet lart, duke theksuar notat e gjalla të tarragonit dhe burrërinë e Clary Sage.  Një gjurmë e parezistueshme e drurit të Sycamore, që mbështjell Amberin dhe Muskun e gazuar ofrojnë ndjesi misterioze dhe të thella në lëkurë.

Related Posts