Beauty Point, Parfume

Pranvera po afron, këto janë disa nga zgjedhjet tona për këtë sezon!

A nuk është kjo koha perfekte për tu veshur ngrohtë, bukur  dhe të keni një aromë intensive?

Këto janë disa nga fragrancat të cilësuara si më të mirat për vitin 2023.

  1. YVES SAINT LAURENT LIBRE LE PARFUM

Një parfum i pasur, i ndërtuar rreth një përzierje të mrekullueshme mes livandës së freskët dhe agrumeve me lule të ëmbël portokalli, vanilje dhe mjaltë, i ndërthurur me notat e shafranit dhe xhenxhefilit.Libre Le Parfum është një nga parfumet më të mirë për femrat me vetëbesim dhe pasion, të apasionuara pas aromave të thella dhe të ëmbla.

Notat që përmban: shafran, xhenxhefil, agrume, livando, lulja e portokallit, mjalti, vanilja.

  1. NARCISO RODRIGUEZ MUSC NOIR ROSE EAU DE PARFUM

Një parfum i butë, sensual që kombinon vaniljen e shijshme dhe myshkun delikat duke u plotësuar me lule tuberoze dhe e theksuar me nuancën freskuese të bergamot.Musc Noir Rose është një aromë e shkëlqyer për zonjat që duan të veshin aroma klasike me një prekje moderne.

Notat që përmban: Bergamot, tuberoz, vanilje, myshk.

  1. YVES SAINT LAURENT BLACK OPIUM EXTREME

Një aromë e guximshme dhe fiksuese e ndërtuar rreth një përzierje midis vaniljes së ëmbël dhe kafes së errët të zbutur me nota kremoze lulesh dhe e përmirësuar me një dru si çokollatë paçuli.Black Opium Extreme është një nga parfumet që do jua bëjnë këto ditë të ftohta shumë më të ngrohta dhe të ëmbla.

Notat që përmban: kafe, kakao, jasemini, portokalli, vanilje, patchouli.

  1. GIORGIO ARMANI SI INTENSE EAU DE PARFUM

Një parfum mahnitës me lule frutash i ndërtuar rreth një përzierje të ëmbël të rrushit të zi, nektarit, trëndafilit dhe të zgjeruara me nëntone druri. Si Intense është një aromë e shkëlqyer për gratë që preferojnë erën e rrushit të zi me likerin e trëndafilit.

Notat që përmban: nektar i rrushit të zi, trëndafili, davana, benzoin, patchouli.