Beauty Point, Parfume

Aromat e dashurisë, Shën Valentini me Beauty Point Albania

E bukura e parfumeve është se ato janë thellësisht personale dhe mund të ngjallin kujtime të forta me një notë të vetme, madje edhe në një nivel nënndërgjegjeshëm. Vetëm një erë e vetme e një arome mund ta kthejë mendjen në disa nga kujtimet tuaja të preferuara. Çdo aromë ka një kujtesë unike të ndërthurur brenda saj dhe kjo është ajo që e bën atë kaq personale.

Kështu që jini shumë të kujdesshëm kur zgjidhni një të tillë. Ka parfume të ndryshme për raste dhe stinë të ndryshme. Aromat e dimrit janë më shumë drejt anës së myshkut dhe të rëndë dhe përkundrazi, aromat e verës janë më të freskëta dhe me fruta. Duke qenë se kjo është stina e dashurisë, Beauty Point Albania sjell për ju aroma që janë perfekte për të festuar ditën e Shën Valentinit.

Trussardi – Donna

Trussardi Donna është frymëzuar nga feminiliteti. Kjo aromë do t’i marrë shqisat tuaja në një udhëtim nga pastërtia në pasion. Në nuhatjen e parë, ju kapni larmishmëri frutash të krijuara nga notat e gjalla të yuzu, qitro pak i papjekur dhe freskia e frutave ekzotike. Notat e mesme shpalosen përmes nuancave të lehta të luleve të bardha, karakterit diellor të luleve të portokallit dhe sofistikimit të çajit të jaseminit, duke përfunduar me zambak uji delikat. Notat bazë mbështjellin hundën me nuancat e tyre intensive të drurit. Trussardi Donna tërheq vellon në një aromë të papërmbajtshme joshëse. 

Nuk mendojmë që ka nevojë për më shumë fjalë, thjesht duke patur parasysh përbërjen e këtij parfumi mahnitës.

The house of oud – Get the Feeling

Një kompozim prekës, intim dhe i ekuilibruar kushtuar muzikës operistike dhe krijuar nga mjeshtri i parfumierit Maurizio Cerizza. Si një zë i thellë dhe i fuqishëm, ai arrin drejtpërdrejt në zemër. Notat sensuale të davanës, koriandrit dhe ambretës krijojnë një virtuozitet nuhatës që jehon nga koka te këmbët. Xhenxhefili, limoni dhe bergamoti krijojnë një sillage limoni që jep forcë. Patchouli, manaferrat e dëllinjës dhe drurët e çmuar krijojnë sensualitet dhe krijojnë një aromë të paharrueshme. 

Për këtë festë të Shën Valentinit mund të “get the feeling” duke dëgjuar muzikalë ose opera me të dashurin tuaj, duke krijuar një lidhje më të thellë me të. Mos harroni të shtoni disa njohuri kulturore në takimin tuaj!

Ateliers des ors – Pink me Up

PINK ME UP shpërthen dhe shkëlqen, me një ndriçim që rrit humorin. Përjetoni emocione të mëdha me shkëlqimin rrezatues të lumturisë, lumturinë e të jetuarit dhe mendjelehtësisë. PINK ME UP është si një flluskë gëzimi, që rrotullohet në një gotë kristali, duke simbolizuar kënaqësitë e jetës. Zbuloni aromën e shampanjës dhe frutat e kombinuara në mënyrë perfekte të manaferrës dhe bergamotit.

Aroma e varur por e sofistikuar e PINK ME UP zbulon delikatesën e shampanjës dhe skuqjen e trëndafilit centifolia. Notat rrotulluese të luleve të luleve të portokallit dhe irisit përforcohen me myshkun joshës. 

Viktor Rolf – Spice Bomb  

Flowerbomb Ruby Orchid është një parfum femrash i frymëzuar nga tradita teatrale e Burlesque, ku jeta është një skenë. Bëhuni ylli i natës, shprehuni dhe përqafoni sensualitetin tuaj. Kur spërkatni parfumin, përhapet një aromë magnetik dhe me lule që përshkon çdo hap që bëni. Ndizeni këtë ditë, si një bombë që jeni!

Zemra e këtij parfumi luksoz përmban dy akorde: orkide rubin dhe akordi i kokrrës së kuqe të vaniljes, duke i dhënë aromës një sensualitet të qartë, të përmirësuar nga aroma e freskët e aromës së pjeshkës, lules dhe aromës së vaniljes. 

The different company – kashan rose

Trëndafili persian i kësaj arome freskohet nga nuancat e lychee, kardamom dhe manaferrat rozë. Baza e këtij parfumi janë farat e ambrette. Një trëndafil spektakolar, i sofistikuar, i papritur.

Mos harroni të vishni sonte në takimin tuaj Trëndafilin e Kashanit, pas kësaj do të keni akoma erë si një kopsht plot me trëndafila.

Për këtë festë të Shën Valentinit, mos i dhuroni asaj trëndafila, por dhurojini asaj Kashan Rose që të zgjasë dhe ajo t’ju kujtojë gjithmonë.