Beauty Point, Parfume

Parfumet që duhet t’i merrni atij për Ditën e Shen Valentin.

Në ditën e Shën Valentinit, ju dëshironi të krijoni një kujtim të qëndrueshëm dhe të paharrueshëm të aromës. Meqenëse kjo ditë e veçantë vjen vetëm një herë në vit, kjo listë e parfumeve më të mira të Ditës së Shën Valentinit do t’ju ndihmojë të merrni një vendim të shkëlqyeshëm dhe të seleksiononi përzgjedhjen e aromës së përsosur për një ditë të paharrueshme.

Për sa i përket listës së parfumeve të Ditës së Shën Valentinit, ne kemi vendosur të shkojmë me parfume të ngrohta, tërheqëse, pikante dhe sensuale që lënë një gjurmë aromash tërheqëse.

Mont Blanc – Legend Red

Parfumi Mont Blanc Legend RED  është një shtrydhje e freskët e portokallit të kuq të freskët dhe gjithashtu është i mbushur me nota bazë mahogany  dhe kedri (cedar). Është një zgjedhje perfekte për një përdorues të parfumit që për herë të parë dëshiron një aromë tërheqëse universale, jo të komplikuar dhe më e rëndësishmja, aroma të cilat klasifikohen të këndshme që nxisin një emocion.  Komplimentet si “Ke erë të mrekullueshme!”  do të thuhen pa u menduar dy herë, pa rrezikuar që tre meshkuj të tjerë në restorant do të kenë të njëjtën aromë si ju.

Versace – Eros

Ndërsa Eros origjinal i Versace-s është një nga aromat më të dashura në Beauty Point. Ky parfum zvogëlon notat e vaniljes, gjë që lë më shumë hapësirë për të ndjerë aromën e agrumeve, drurit, amberit dhe patchoulit, me një hapje të freskët menteje. Një parfum i ekuilibruar dhe i pjekur, i përshtatet më së miri një mashkulli me vetëbesim, gjithashtu është një parfum i cili qëndron gjithë ditën apo natën. Seriozisht, pushteti që ky parfum mban është i pakrahasueshme, në një mënyrë të mirë. Më e mira nga të gjitha, sezonaliteti i tij nuk njeh kufij, pasi do të keni shumë komplimenta gjatë natës suaj në Ditë e Shën Valentinit dhe jo vetëm.

Giorgio Armani – Acquia di Gio Profondo

Një parfum po aq i motshëm sa vetë Dita e Shën Valentinit. Kjo aromë përdor substanca botanike si rozmarina, livando dhe selvi të përziera me drurë si patchouli për të krijuar një aromë të mrekullueshme dhe magjepsëse. Më shumë se një aromë, Aqua di Giò Profondo është një zhytje magjepsëse në thellësinë e shpirtit, duke përqafuar vlerat e lirisë dhe maskulinitetit modern, duke zbuluar një dimension gjithnjë e më të thellë.

Gjithashtu, është një parfum për meshkuj me jetëgjatësi dhe me një intensitet të thellë ujor të frymëzuar nga misteri i detit. Në qoftë se, keni menduar që takimin tuaj romantik do ta kaloni nën dritën e hënës, buzë detit, ky parfum është ideali për ju!

Valentino – Born in Roma Uomo Intense

Jeni një mashkull karizmatik dhe misterioz?

Valentino Uomo Intense është parfumi i duhur për ju! Për një mashkull me një joshje karizmatike dhe një maskulinitet mbizotërues, është jo pak e sigurt që do të krijoni një atmosferë të veçantë. Një aromë e butë lëkure, një nënshkrim i thellë, i paharrueshëm nuhatës: lëkura e zezë dhe mbizotërimi i shijshëm i vaniljes.

Parfumi për meshkuj Valentino Born in Intense është një aromë joshëse me ngjyrë amber, duke përzier lavandën dhe infuzionin e vaniljes në një atmosferë hipnotike për të lavdëruar personalitete madhështore. Rrezatoni fuqinë dhe burrërinë që ky parfum përmban duke e bërë atë për vete!