Beauty Point, Parfume

Dhuratat ideale per partnerin tuaj!

Versace Eros Flame

Një aromë që ju godet drejt e në zemër duke sjellë një mesazh të rëndësishëm për gjeneratat e reja për dinjitetin e dashurisë dhe fuqinë e diversitetit. Versace Eros Flame është një aromë për një burrë të fortë, të pasionuar, me vetëbesim, i cili është thellësisht në kontakt me emocionet e tij.

Notat nuhatëse të Versace Eros Flame karakterizohen nga kontraste të forta në të cilat përbërësit më fisnikë dhe elegantë pasurojnë dhe përmirësojnë tjetrin ; nga limoni, portokall, piper i zi, rozmarinë e egër, dru piper, barbarozë, aspekt trëndafili, kedri, paçuli, fasule tonka dhe vanilje. Një aromë këmbëngulëse dhe mbështjellëse që është njëkohësisht virile, një odë e pasionit dhe një festë e ngazëllimit sensual.

 

Acqua di Gio – Giorgio Armani

Acqua di Giò ngjall detin dhe elementin ujor me natyralitet dhe autenticitet: një aromë mitike, me një aromë të freskët dhe ujore.

Nota e zymbylit hapet me një prekje të lehtë të bergamotit kalabrez, neroli dhe mandarinës jeshile. Notat e lehta ujore kombinojnë aromën e jaseminit, helianthusit të athët, rozmarinës, hurmës me një shpirt frutash dhe paçulit pikant indonezian për t’i dhënë jetë një aromë të freskët dhe në të njëjtën kohë sensuale për meshkujt. Një eau de toilette që jep një atmosferë natyrale dhe origjinale, me një freski detare drunore.

 

Valentino – Born in Roma Coral Fantasy

Me BORN IN ROMA CORAL FANTASY, Valentino ju fton në një perendim të ri romak. Ndërsa drita koralore vërshon horizontin, është koha për një shprehje të re të fantazisë.

Energjia e ripërtërirë e Romës në muzg përkthehet në freskinë e bergamotit dhe erëzohet me esencën e kardamomit, për të ringjallur të gjitha shqisat. Bima aromatike lavandin takohet me sherebelën e pastër dhe së bashku ndriçohen me një grusht barbarozë Bourbon. Një shenjë e tymosur e qelibarit e akordit të duhanit lë një shkëlqim të mëvonshëm bukurie të paharrueshme. Esenca e patçulit ngroh një shenjë të duhanit të qelibarit të tymosur.

Shishja merr frymëzimin e saj me ngjyra nga ora e bukur e perëndimit të diellit të Qytetit të Përjetshëm. Shishja e saj është e nënshkruar nga një deklaratë e guximshme koralesh, e frymëzuar nga energjia e kësaj ore magjike në rrugët e Romës.

Related Posts