Beauty Point, Këshilla

Si të përditësoni rutinën tuaj të grimit për pranverë!

Po bëhet më e ngrohtë me afrimin e pranverës.  Kjo kërkon jo vetëm një gardërobë të përditësuar, por edhe një rutinë të përditësuar grimi.  Është koha për t’i dhënë çantës suaj të grimit një rinovim pranveror dhe vetes një pamje të re. Këto këshilla mund të ndihmojnë.

 

1) Shkoni për ngjyrat e ndezura të skuqjes te faqeve

Ndërsa dimri i zymtë zbehet, pothuajse gjithçka fillon të shkëlqejë. Është koha për t’u dhënë lamtumirën paletave të errëta të kontureve dhe nuancat bronz dhe të mirëpresim motin e ngrohtë me ngjyra më të lehta.  Provoni ngjyra si vjollca, rozë e ndezur, pjeshkë dhe koral – një ton rozë në mollëzat tuaja është perfekte për një pamje rrezatuese, të frymëzuar nga pranvera.

Sugjerimet tona do të ishin: Blush Subtil nga Lancome, Blush Couture nga YSL dhe Lovely Cheek Blush nga Naj Oleari

 

2) Kremrat BB dhe CC

Fondatinat dhe fshehësit e rëndë, me mbulim të plotë ju peshojnë në lëkurë kur temperaturat rriten.  Mundësia juaj më e mirë është t’u besoni kremrave të lehtë BB dhe CC me SPF për të vendosur një shtresë delikate në fytyrën tuaj dhe për të siguruar mbulim të lehtë për një ton të barabartë të lëkurës.  Kjo strukturë e ajrosur e përbërjes suaj bazë do të balancojë skuqjen e ndritshme në mollëzat tuaja dhe do ta mbajë pamjen tuaj të përgjithshme natyrale.

Si përshembull: Aquasource BB Cream

 

3) Shprehni besimin tuaj me forma të theksuara të penelit

Rutina juaj e grimit pranveror ka të bëjë me bërjen e një deklarate, si me ngjyra ashtu edhe me goditje të theksuara peneli. Krijoni një pamje të plotë me një formë të tendosur eyeliner që do të përcaktojë sytë tuaj.  Përmirësoni penelin tuaj klasik me një vijë më të trashë dhe më të guximshme në qoshe për të tërhequr vëmendjen te sytë tuaj.

Në Beauty Point do të gjeni disa nga penelet me të mira: YSL- Couture Eyeliner, Lancome- Plumer Eyeliner, Lancome- Idole Liner, Naj Oleari- Impeccable Eyeliner etj.

 

4) Bojë për vetulla me volum të lartë

Nëse jeni mjaft të guximshëm për të provuar grimin e guximshëm të syve, plotësoni pamjen me një bojë për vetulla me volum të lartë.  Kjo ide trendi e grimit pranveror është një mënyrë e shkëlqyer për të zhvendosur fokusin te sytë tuaj pa pasur nevojë të përdorni shumë grim.  Bojë për vetulla hap sytë dhe u jep volum qerpikëve.

Sugjerimet tona janë: YSL- Dessin Du Regard, Lancome- Brow Define Pencil.

 

5) Provoni buzëkuqët me shkëlqim të lartë

Provo tonet e ndezura. Pranvera është një kohë e shkëlqyeshme për të lëkundur ngjyrat e guximshme të buzëkuqit me përfundime me shkëlqim ndërsa dielli shkëlqen, kështu që ka kuptim që fytyra juaj të reflektojë këtë.  Gjithashtu do t’i mbajë buzët tuaja të hidratuara dhe do t’i japë grimit tuaj më shumë shkëlqim.

Disa buzëkuqe që mund të merrni janë: YSL- Rouge Pur Couture, YSL- Vernis À Levres, YSL- Rouge Volupté Shine, Lancome- L’absolu Mademoiselle etj.

 

6) Zgjidhni një rimel neutral

Grimi i përshtatshëm i syve është çelësi për një pamje të përsosur, dhe çelësi i grimit të syve tuaj është rimeli. Ndërsa rimelët e pastër mund të duken të zbehura në dimër, ato nxjerrin në pah sytë tuaj në pranverë, veçanërisht kur dilni në diell. Rimeli është produkti që do e çojë grimin tuaj në një tjetër nivel, prandaj kujdesuni që të zgjidhni më të mirin e mundshëm!

Ne ju sugjerojmë: Lancome- Le 8 Hypnôse, Lancome- Lash Idole Mascara, YSL- Mascara Volume Effect, YSL- Lash Clash