Beauty Point, Parfume

Parfumet tuaja te preferuara nga The House of Oud

Parfumet më të preferuara të House of Oud kombinojnë përbërësit më të mirë me oud për të krijuar përzierje unike, të varura dhe individuale. Më poshtë kemi listuar disa nga parfumet më të preferuara nga The House of Oud, por mos harroni që në Beauty Point ka akoma më shumë fragranca që do të përshtateshin me personalitetin tuaj!

Empathy

Empathy Eau de Parfum do t’ju rrethojë me fruta të harlisura, pyje dhe duhan, ndërsa kjo aromë joshëse me shije frutash dhe myzeqare bën magjinë e saj. Hapja e luleve të dardhës, luleve të mjedrës dhe davanës indiane është delikate dhe e rrumbullakosur mirë. Një zemër e duhanit qetësues dhe mjedrës së ëmbël dominojnë së shpejti.

Është krijuar për të inkurajuar përdoruesin që të marrë një moment për të reflektuar mbi marrëdhëniet që kanë kaq shumë rëndësi për ta.

Almond Harmony

Po kërkoni një aromë të ëmbël, të ngrënshme dhe rehatuese me një prekje orientale? Atëherë mos shikoni më larg se Almond Harmony Eau de Parfum, një aromë magjepsëse që është thjesht e shijshme. Nisur në vitin 2016.Një hapje qiellore e bajameve mbështetet nga nuancat e luleve të portokallit dhe bergamotit.Notat e mesme të irisit, heliotropit, jaseminit dhe ylang-ylang shtojnë lulet pluhur me një goditje delikate qershie.

Almond Harmony është pjesë e Koleksionit Klem Garden; është krijuar për të festuar lulëzimin e parë të pranverës: bajame.

Wonderly

Nëse jeni adhurues i aromave pluhur, me siguri do t’ju pëlqejë Wonderly Eau de Parfum. Kompleks dhe aromatik, kjo është një përzierje lulesh drunore me nuanca myzeqare.Baza është një prezantim i sensualitetit ku vanilja kremoze përplaset me temjanin e tymosur dhe mirrën rrezatuese, për të përmendur vetëm disa, duke rezultuar në një sfond komod dhe sensual që qëndron bukur në lëkurë.

Një hapje e manave Goji dhe kajsisë siguron që Wonderly të jetë me shije frute dhe e ëmbël, por edhe pak e mprehtë. Neroli, jasemini dhe lulja e bajames lulëzojnë shpejt në zemër, duke shtuar ëmbëlsinë e luleve femërore.

What about pop?

Kjo është aroma e kokoshkave të kripura, të veshura me vanilje dhe të spërkatura me karamel të artë. Po Pop-i shpërthen me ëmbëlsinë e kripur dhe të ekuilibruar të kokoshkave të kripura, të përmirësuara nga karamel i shkretë dhe lulja e murrizit të mjaltit. Një zemër komode dhe kremoze shpaloset përpara se baza e ngrohtë dhe tërheqëse të shtojë errësirën delikate dhe të papritur për të kompensuar tonet e sheqerosura duke përdorur ebony dhe vetiver të tymosur, të ngrohur nga qelibar dhe benzoinë.

Wind Heat

I lançuar në vitin 2017, Wind Heat Eau de Parfum është një aromë e bukur drusore/lule e mbushur me një goditje joshëse erëze për t’ju mbajtur në qendër të vëmendjes. Piper rozë, arrëmyshk dhe bergamot e bëjnë hapjen e Wind Heat të freskët, pikante dhe të zymtë.

Irisi pluhur dhe druri i kedrit të Virxhinias sigurojnë një zemër të fortë, përpara se tharja e pasur dhe sensuale të shkëlqejë.