Beauty Point, Fytyra, Kujdesi per Trupin

6 produktet më të mira të Collistar për t’u provuar në 2023

Collistar brand është e famshme për produktet e saj forcuese, ngritëse dhe kundër celulitit të kujdesit për trupin; megjithatë, ka mjaft ekspertizë edhe në kategorinë e kujdesit për fytyrën! Sot, ne po ju udhëzojmë përmes 6 prej produkteve më të mira të Collistar që mund të provoni tani, në mënyrë që të njihni vetë këtë markë ikonë italiane.

  1. Collistar Body Anti-age Talasso- Scrub

Një nga produktet më të njohura  të Collistar është Collistar Body Anti-Age Talasso-Scrub. Në të vërtetë, ky është një skrab i jashtëzakonshëm trupi që kombinon përfitimet e talasoterapisë me ato të terapisë me fruta portokalli. Ndërsa kripërat e detit ofrojnë një veprim të butë zbutës dhe përshpejtojnë qarkullimin e qelizave të lëkurës, vajrat esenciale të agrumeve siciliane e gjallërojnë lëkurën përmes një veprimi të fuqishëm antioksidues.

Është e kotë të thuhet se ky produkt ofron një përvojë unike aplikimi, duke e lënë lëkurën të ndjehet elastike dhe ultra e lëmuar edhe pas vetëm një aplikimi.

  1. Collistar Body Anticellulite Cryo-Gel

Collistar është i njohur për produktet e tij të fuqishme kundër celulitit, dhe ky është pa dyshim një nga yjet e kësaj kategorie. I frymëzuar nga krioterapia, ky produkt krijon një efekt të ftohtë gjatë dhe menjëherë pas aplikimit, duke siguruar kështu një ndjenjë të menjëhershme lehtësie.E gjitha varet nga një përzierje e ekspertëve të përbërësve. Ndërsa AHA-të ofrojnë një efekt ngritës dhe perfeksionues, Centella asiatica lufton humbjen e elasticitetit. Ndërkohë, piperi rozë dhe kafeina, dy përbërës të fuqishëm në betejën kundër celulitit, punojnë për të parandaluar formimin e depozitave të reja yndyrore duke minimizuar ato ekzistuese. Dhe kjo nuk është as e gjithë formula! Nëse jeni pas një locioni kundër celulitit që është krijuar për të sjellë rezultate reale, ky është një opsion i shkëlqyeshëm

  1. Collistar Pure Actives Collagen + Acid Hyaluronic Bust

Busti dhe dekolteja janë disa nga zonat e para të trupit që përjetojnë mungesë elasticiteti dhe qëndrueshmërie; kjo është arsyeja pse Collistar ka formuluar një produkt posaçërisht për këtë zonë të trupit. Me kolagjenin dhe acidin hialuronik, ky produkt i ngjashëm me serumin lufton humbjen e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë, ndërkohë që parandalon rënien e mëtejshme. Acidi hialuronik, i cili është i pranishëm në këtë formulë në tre pesha molekulare, ofron tre veprime të dallueshme në nivele të ndryshme thellësie në lëkurë. Kështu, jo vetëm që ngre sipërfaqen e lëkurës, duke përmirësuar pamjen e saj dhe duke minimizuar atë pamje “të kërcitur”, por gjithashtu stimulon metabolizmin e qelizave të lëkurës në thellësi.

  1. Collistar Lift HD Ultra-Lifting Face & Neck Cream

Nëse jeni duke kërkuar për një krem forcues për fytyrën dhe qafën, atëherë ky krem Collistar Lift HD Ultra Lifting Face & Neck është një opsion i shkëlqyeshëm për t’u marrë në konsideratë. Me një teksturë të mëndafshtë që absorbohet jashtëzakonisht shpejt, ky krem ka një efekt lifting të menjëhershëm dhe një veprim gradual kundër moshës.

Ylli i formulës është kompleksi Tens-Activ®, i cili krijon një efekt lifting të menjëhershëm, duke ripërcaktuar konturet e fytyrës. Ky “flash effect” fillestar është i përkohshëm, i ndihmuar nga pluhurat shumë-reflektues që kapin dritën dhe nxisin një pamje të qetë dhe të njëtrajtshme. Me përdorim të vazhdueshëm, megjithatë, ky krem funksionon gradualisht në mënyrë që të bëhet i përhershëm; ai gradualisht do të forcojë dhe ristrukturojë lëkurën, duke zbutur njëkohësisht pamjen e rrudhave.

  1. Collistar Idro-Attiva Intense Moisturizing Balm SPF20

Një mënyrë jetese moderne vjen me shumë agresione të përditshme. Për fat të mirë, ky krem ekziston pikërisht për të parandaluar që ato të dëmtojnë lëkurën tuaj. I formuluar me ekstrakt bozhure italiane si dhe me një kompleks ekskluziv Idro-Attiva®, ky krem hidraton dhe rigjallëron lëkurën deri në 72 orë. SPF20 mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të dritës së diellit. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, shtimi i ekstraktit të kakaos ofron mbrojtje kundër dritës HEV (e njohur edhe si drita blu). Me pak fjalë, nëse nuk jeni domosdoshmërisht të shqetësuar për shenjat e plakjes, por dëshironi që një krem rigjallërues dhe i pasur me antioksidantë t’ju shoqërojë në jetën tuaj të përditshme të ngarkuar, kjo është ajo.

  1. Collistar Magnifica Replumping Redensifying Cream

Kremi redensifying Collistar Magnifica Replumping mund të jetë fare mirë kremi kundër plakjes më ikonë dhe më i popullarizuar nga Collistar. Me teksturën e tij të pasur e të shkrirë, ky është një krem i formuluar bukur që jo vetëm i sjell rehati lëkurës, por gjithashtu punon për të rikthyer dendësinë dhe plotësinë e saj me kalimin e kohës. Sekreti qëndron në kombinimin e ekspertëve të ripërtëritjes së ekstraktit të farës së susamit dhe ridensifikimit të peptideve. Ndërsa lëkura bëhet më e dendur, më e fortë dhe më elastike, konturet e fytyrës ripërcaktohen; ndërkohë linjat e holla dhe rrudhat minimizohen. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, ky është padyshim kremi kundër plakjes për t’u provuar nëse ndiheni sikur keni provuar tashmë gjithçka dhe asgjë nuk mund të përmbushë pritshmëritë.

Tani që kemi parë disa nga produktet më të mira të Collistar për fytyrën dhe trupin, ju keni një ide më të mirë se çfarë mund të gjeni në këtë markë të mrekullueshme italiane. Mos harroni të vizitoni faqen e web për më shumë produkte!

Related Posts