Beauty Point, Parfume

Ndihu ndryshe me “The Different Company”

The Different Company u lançua në vitin 2000 dhe është një pionier i shtëpisë së parfumeve të rralla dhe një shtëpi referimi e parfumeve bashkëkohore franceze. The Different Company feston kënaqësinë e shqisave dhe bukurinë e aromave me parfume të jashtëzakonshme në shishe të dizajnuara në mënyrë unike, të krijuara nga parfumerët më prestigjiozë në botë nën drejtorin e artit Thierry de Baschmakoff.

Kâshân Rose-

Kâshân Rose nga The Different Company është një aromë me lule me myshk druri për femra dhe meshkuj.  Kâshân Rose u lançua në vitin 2013. Notat kryesore janë Litchi, Piper Rozë, Sherebelë dhe Kardamom;  notat e mesme janë trëndafili, bozhure dhe murriz;  notat bazë janë Musk, Ambrette (Musk Mallow) dhe dru sandali.

Dance of the Dawn-

E gëzueshme dhe shpirtërore: “Dance of the Dawn” është një fragrancë pikante e krijuar nga parfumeri Emile Copperman. Pikante, pluhur, me shije frutash dhe ngritëse kjo aromë sjell një rikthim në vitet ’70.  Ky parfum është një kontrast emocionues midis frutave të kuqe, paçulit dhe aspekteve të ngrohta të temjanit, piperit dhe një nuancë vanilje.
Lëreni këtë parfum të kërcejë në lëkurën tuaj!

Majaina Sin-

E pasur dhe e ëmbël, Majaina Sin dëshmon se The Different Company mund të kënaqë shijet e gjithsecilit prej nesh.  E ndërtuar nga vanilja e Madagaskarit, përzierja e saj dehëse e notave pikante, të ëmbla dhe kremoze sigurisht që do ju joshë. Notat mbështetëse të xhenxhefilit dhe kanellës mbushin zemrën e butë dhe të ëmbël me lule dhe energji që balancon portokallin me sheqer, kremin e gështenjës dhe shurupin e panjeve.
Bëj një udhëtim në Madagaskar me Majaina Sin – nuk të fajësojmë nëse nuk dëshiron të kthehesh më.

Santo Incensio-

Santo Incensio, i përshkruar si “Një parfum i shenjtë që nxjerr sekretin e tij nga qëndrimet shamanike, si një lutje drejt qiellit”, shfaq drurin e shenjtë suprem që përdoret rrallë në parfumeri, palo santo. Ky është druri i shenjtë me elegancë të lartë, shumë larg llojeve normale të drurit.
Mistik, por bashkëkohor dhe tërësisht i freskët.