Beauty Point, Parfume

Cili parfum Van Cleef & Arples përshtatet më së shumti me karakterin tuaj ?

Van Cleef & Arples California Reverie

Van Cleef & Arpels eksploron një pasuri frymëzimi që rrjedh nga peizazhet madhështore të Kalifornisë, në një udhëtim pjesërisht real, pjesë-imagjinar në Bregun Perëndimor. Një parfum i krijuar për të gjithë ata që e dashurojnë aventurën dhe kanë një shpirt të lirë dhe luftarak.

E mbushur me nota me diell agrume të shtresuara mbi lule të pafajshme por joshëse, California Reverie është kënaqësi e pastër. Një korije portokalli lulëzon dhe bletët eksplorojnë lulëzimin e freskët në rrezet e diellit. Petalet prej kadifeje të sambakut të jaseminit dhe një fllad i largët frangipani Havai komplimentojnë një bazë të barabartë me vanilje të rafinuar.

Precious Oud

Precious Oud është një parfum i cili lidhet kryesisht me tiparet, misterioze, e stofistikuar, unike dhe kurioze. Një kombinim karakteristikash që përshtaten më së miri me notat e këtij parfumi.

Pema Oud, e cila rritet në Indi dhe Azinë Juglindore, prodhon një rrëshirë me një aromë shtazore, dheu, balsamike dhe lëkure.

Një trashëgimi e pasurisë Për të shprehur thelbin e oud-it në lëkurë dhe për të çliruar fuqinë e tij të plotë joshëse, Amandine Marie zgjodhi ta kombinonte atë me lule të bardha.

“Doja që kjo aromë të ishte njësoj me natyrën,” thotë ajo. “Këto lule njihen për fuqinë e tyre marramendëse dhe bëjnë të mundur transpozimin e udit në një mbretëri të papritur lulesh.”

Që në sekondat e para, ne gjejmë freskinë e gjallë dhe të ndezur të bergamotit të rritur nga kokrrat e piperit rozë. Rrotullimet në rritje të temjanit njoftojnë ardhjen e përzierjes së udit dhe lules. Jasemini dhe tuberoza që krijon varësi përbëjnë një buqetë magnetike. Oud më pas merr përsipër, i shoqëruar nga një prekje paçuli, dru sandali kremoz dhe vetiver qelibar. Gjurma e saj e pasur i josh adhuruesit e aromave të sofistikuara.

Gardenia Petale

Tepër femërore, Gardénia Pétale është ndoshta rikrijimi më i vërtetë i sensualitetit të gardianisë që kemi hasur. Nëse e keni zhytur ndonjëherë hundën në petalet kremoze të një gardianie, e dini pasurinë narkotike që posedon kjo lule. Në Gardénia Pétale, parfumierja Nathalie Feisthauer kap të gjitha fazat e jetës së gardianisë, nga sythi i saj pothuajse agrume, jeshil deri te freskia delikate e një lulëzimi të sapohapur deri te koka e plotë e gardianisë në lulëzim të plote

Gardénia Pétale është një aromë veçanërisht e pasur me sillazh madhështor. Ne imagjinojmë ta veshim atë në një natë vere kur drita e hënës ndriçon, ose kur rrugët janë të mbuluara me qilim me borë të trashë dhe të bardhë, duke ndezur
luksin e pastër të aromës. Një lyerje e Gardénia Pétale pas veshëve do të plotësonte në mënyrë të përkryer pamjen e Parisit nga Kulla Eifel, ose darka për dy në një dhomë të larë në dritën e qirinjve. Nëse ndonjëherë një aromë është krijuar për gjeste madhështore, është Gardénia Pétale.

Rose Rouge

Për një vajzë e cila e dashuron natyrën dhe më së shumti lulet, parfumi Rose Rouge është zgjedhja e duhur. Ky parfum do të ishte përshtatja  e duhur për një vajzë me një qetësi absolute, të brishtë, xhentile dhe të dashur.

Me ROSE ROUGE, Van Cleef & Arpels riinterpreton mbretëreshën e luleve dhe në të njëjtën kohë hap një kapitull të ri të ekspresivitetit të nuhatjes.

Parfumeri Julien Rasquinet krijoi kompozimin e tij të trëndafilit në bazë të dy kordave veçanërisht luksoze të aromës së trëndafilit, të dalluar për cilësinë e tyre të jashtëzakonshme: ai zgjodhi esencën e trëndafilit turk me shije, me shije frute dhe Rose Essential™ – një përzierje e esencave më të mira të trëndafilit. Vetëm këto dy korda trëndafili na afrojnë me zemrën e trëndafilit dhe na kujtojnë ndjesinë e butë të kadifenjtë kur petalet e tij të freskëta përkëdhelin lëkurën.