Beauty Point

Brand-i më i ri Japonez ; YUZEN!

Yuzen është një gamë inovative e formulimeve për kujdesin e lëkurës dhe suplementeve të bukurisë, e formuluar posaçërisht nga një ekip shkencëtarësh dhe ekspertësh të njohur bukurie për të ushqyer lëkurën, trupin dhe mendjen tuaj.

Duke kombinuar botanikët e lashtë japonezë dhe superushqimet si Reishi dhe Matcha, që sfidojnë moshën, me bioshkencën novatore për të rikthyer vitalitetin e lëkurës dhe për të inkurajuar rinovimin, përzierja e fuqisë së bimëve dhe ritualeve të kujdesit për veten e Yuzen krijon rezultate që mund t’i shihni dhe ndjeni, duke e ushqyer lëkurën gjatë gjithë orës.

 

Supreme Radiance Transforming Cleanser

Një set limited-edition që përmban pastruesin tonë të ri transformues bio-aktiv (Supreme Radiance Transforming Cleanser) dhe maskën multi-aktive më të shitur, të formuluar për të detoksifikuar dhe rinovuar thellësisht lëkurën.

Duke festuar filozofinë e frymëzuar nga natyra të Yuzen, kompletet ekskluzive të dhuratave vijnë të mbështjella me pëlhurë të cilësisë premium duke përdorur teknikën japoneze të furoshiki, për ta bërë kujdesin e qëndrueshëm për veten sa të bukur brenda dhe jashtë.

Benefitet:

 • Heq butësisht papastërtitë dhe grimin
 • Hidraton, ushqen dhe tonifikon lëkurën
 • Lëkurë e butë, e freskët dhe me shkëlqim natyral
 • Pastron, rafinon dhe ndriçon
 • Detoksifikues dhe rrit shkëlqimin
 • Përforcon mbrojtjen natyrale të lëkurës

 

Daily Duo Gentle Peel 

Duo e përditshme është zemra e ritualit të bukurisë Yuzen. I formuluar për t’i dhënë lëkurës së thatë dritë të re, ky trajtim ditor me dy pjesë punon për të krijuar një harmoni thelbësore. Hapi i parë mbështet qarkullimin natyror të qelizave, hapi i dytë siguron ushqim për të rivendosur ekuilibrin optimal hidrolipidik. Lëkura, e lirë dhe e pastruar, do të kthehet në shkëlqimin e saj natyral.

Benefitet:

 • Mbështet qarkullimin natyror të qelizave
 • Ofron ushqim thelbësor
 • Rivendos ekuilibrin optimal hidrolipidik
 • Krijon lëkurë të butë dhe të pastruar

 

Zen Night Trio

Një dhuratë që do ta transformojë rutinën tuaj të bukurisë në mbrëmje, ky ritual me tre hapa është krijuar për të fshirë streset e botës dhe për të rikthyer bukurinë natyrale të lëkurës suaj. Përmban një pastrues ultra delikat krem-vaj që heq butësisht papastërtitë dhe make-up-in ndërsa detoksifikon dhe ndriçon lëkurën tuaj, një krem nate të pasur me fitonutrientë që ristrukturon dhe rigjallëron lëkurën tuaj ndërsa flini, dhe një krem të avancuar për sytë me cilësi të lartë. Peptidet e teknologjisë, kompleksi ynë ekskluziv Tanesankai® dhe Bakuchiol, për të reduktuar shfaqjen e rrathëve të errët, linjave të holla dhe rrudhave, ky grup nate do të sigurojë që të zgjoheni me një shkëlqim të rinovuar.

 

Nourishing Cleansing Cream

I frymëzuar nga botanikët japonezë, ky pastrues e transformon rutinën tuaj të përditshme të pastrimit në një ritual kënaqësie të pastër. I butë si një përkëdhelje, në kontakt me lëkurën tuaj kremi kthehet në një vaj të mëndafshtë që heq butësisht papastërtitë dhe make-up-in. Formula kombinon vetitë detoksifikuese të kërpudhave Reishi me cilësitë ndriçuese të kompleksit tonë inovativ Tanesankai® për një çehre me shkëlqim.

Benefitet:

 • E butë dhe hidratuese
 • Largon papastërtitë, grimin dhe SPF
 • Detoksifikon dhe jep ndriçim lëkurësRadiance Enhancing Serum

Një përforcues i fuqishëm i hidratimit, ky serum i mbushur lufton shenjat e plakjes, ndërsa përmirëson tonin dhe strukturën e lëkurës për t’ju dhënë një çehre rrezatuese. Rezultatet nxiten nga një përzierje e mbingarkuar e botanikëve japonezë, duke përfshirë kompleksin tonë ekskluziv Tanesankai®, ekstraktet e kërpudhave Reishi dhe Lotët e Job, të cilat ushqejnë lëkurën dhe ofrojnë mbështetje të fuqishme antioksiduese për të zbuluar një çehre të rifreskuar dhe rrezatuese. I formuluar për të rritur efektet e të gjitha produkteve në gamën Yuzen, ky eliksir i mëndafshtë dhe i koncentruar është baza e përsosur për rutinën tuaj të përditshme të bukurisë.

Related Posts