Beauty Point, Parfume

Të pëlqejn fragrancat e veçanta dhe ari? Beauty Point ka zgjidhjen perfekte për ty.

Një parfum prestigjoz që i shkon për shtat stilit tënd unik.

Atelier Des Ors lindi nga pasioni i krijuesve të saj për trashëgiminë e Parfumerisë Haute Franceze.I lindur gjithashtu dhe nga dëshira për të krijuar aroma të sofistikuara, tërheqëse dhe sensuale, Atelier Des Ors krijon histori në lëkurë, duke ngjallur emocione të forta dhe udhëtime poetike.Atelier Des Ors kërkon t’i rikthejë kuptimin parfumerisë me kërkimin e përsosmërisë në të gjitha aspektet e procesit krijues. Ata shfrytëzojnë lidhjen shpirtërore me origjinën yjore të arit që simbolizon kërkimin për përjetësinë dhe që përfshin një spërkatje të këtij pluhuri yjor në çdo aromë.

Lune Féline-

Lune Féline rrezaton joshje dhe tundim. Si një yll magnetik, ai tërheq vëmendjen e të gjithëve.  Është një simfoni e notave të errëta dhe luksoze të frymëzuara nga hëna. Aroma hapet në akorde të gjalla të erëzave të ngrohta që shkrihen me drurë intensivë dhe të çmuar në zemër. Një aromë e errët dhe shtazarake e bazuar në bishtajat e vaniljes dhe orkide sensuale të ngrohur me nota balsamike dhe akorde myzeqare.

Bois Sikar-

Bois Sikar është një aromë magjepsëse duhani e tymosur me tonalitete të forta drusore që rrotullohen kundër avujve marramendës. Karakteri unik, i tymosur, është krijuar njëkohësisht për të krijuar thelbin e Bois Sikar. Këto aspekte të varësisë ndërthuren me gjethet e kedrit duke krijuar një aromë shumë dehëse.

Rose Omeyyade-

Një aromë intensive dhe magjepsëse prej kadifeje e frymëzuar nga trëndafili i çmuar dhe magjepsës Damask. I emëruar sipas dinastisë Umayad, Rose Omeyyade tregon për madhështinë e pallateve të dekoruara në mënyrë të bollshme Levant. Një odë tingëlluese ndaj sensualitetit dhe përsosjes, e kapur dikur në pikturat orientaliste.

Musc Immortel-

Një aromë magjepsëse e myshkut dhe e pasur e drurit. Immortelle, lulja e artë e njohur për vetitë e saj të qëndrueshme, jep një aromë të ngrohtë, të karamelizuar. I qëndrueshëm në lëkurë, lëshon shkëlqim dhe kënaqësi. Një serenatë e pasionuar e aromës pason ndërsa myshqet sensuale dhe drurët e pasur thuren së bashku si një.  Një shkëlqim luksoz buron sikur ngrohet nga drita e zjarrit, duke ngjallur bukurinë e kujtimeve të fëmijërisë.
Një aromë e varur, shumë e përzemërt, por e rafinuar, Musc Immortel do t’ju mbajë fort në përqafimin e saj të përjetshëm.