Back
Home » Dyqani » STORIE DI SETA: Savane di Seta
-50%
SALVATORE FERRAGAMO

STORIE DI SETA: Savane di Seta

4,600 L6,100 L

Savane di Seta eshte nje perendim pervelues ne savanen misterioze. E zbukuruar me nje miks elegant te stiluzar me flore ekzotike dhe kafshe te rralla,shishja elegante e frymezuar nga krijimet e medafshta ye Ferragamos permban nje fragrance te re te shndritshme, nje Storia di Seta qe evokon horizontet onirike te tokave te ndricuara nga dielli gati per t’u zbuluar.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Nje shperthim I shndritshem notash bimore qe hap rrugen nje fragrance elegante me nje prekje ekzotike. Notat e para befasuese te akordit te Fares se Karrotes prezanton notat pudrore te Orris te mbeshtjella nga nentonet e Sandalwood indian, ne nje fragrance qitro florale. Te lidhura nga nje akord ekskluziv, akter tipet e uje parfumit e koleksionit lejojne qe te eksperimentohet me njeri tjetrin. Te krijuar per t’u kombinuar ne menyra te pafundme, pa rregulla, ne nje ritual qe krijon fragranca te personalzuara dhe te paimitueshme.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsit: kyc, krah I brendshem dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39C), AQUA (WATER), PARFUM (FRAGRANCE), LIMONENE,ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BHT, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL,
FARNESOL, CI 19140 (YELLOW 5), CI 14700 (RED 4), SODIUM SULFATE, CI 17200 (RED 33).”

Informacion shtesë
Marka

Line

Masa

,

Base notes

Top notes

Heart notes

Sex

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “STORIE DI SETA: Savane di Seta”
Rreth Markës
Salvatore Ferragamo eshte nje nga markat me te njohura te mdoes dhe parfumerise ne ditet e sotme. Duke mbartur emrin e themeluesit, pas shume vitesh reflekton akoma vlerat e punes se stilistit Italian qe eshte dalluar qe ne fillim. Autenticiteti, ekskluziviteti, stili elegant, krijimtaria dhe inovacioni te nderthurur me cilesine dhe ndershmerine e zejtarise jane karakteristikat thelbesore te modes Ferragamo si dhe te cdo fragrance nga Salvatore Ferragamo. Lereni frangrancen Salvatore Ferragamo t'ju terheqe me delikatesen e saj- nuk do te pendoheni.