Back
Home » Dyqani » STORIE DI SETA: Giungle di Seta
-50%
SALVATORE FERRAGAMO

STORIE DI SETA: Giungle di Seta

4,600 L6,100 L

Nota olfaktive jeshile dhe flora ekzotike e pasur zbulojne Giungle di Seta, nje uje aprfumi I frymezuar nga peisazhe misterioze te largeta. Nje parfum energjik dhe I fresket, kapitulli I ri olfaktiv I Salvatore Ferragamos hap nje pikez ne atmosferen magjepse te xhungles se eger.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Flora e xhunglesme notat drunore krijon notat intense florale. Cdo gje trasmeton vitalitetin ekzotik te bimeve. Shpirti I shdnritshem I Myshkut ve ne pah kontrastin ndermjet bizeles jeshile dhe zemres se medafshte me lule peonia. Te lidhura nga nje akord ekskluziv, akter tipet e uje parfumit e koleksionit lejojne qe te eksperimentohet me njeri tjetrin. Te krijuar per t’u kombinuar ne menyra te pafundme, pa rregulla, ne nje ritual qe krijon fragranca te personalzuara dhe te paimitueshme.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsit: kyc, krah I brendshem dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER),
ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HEXYL CINNAMAL, BHT, ETHYLHEXYL
SALICYLATE, LIMONENE, EUGENOL, CITRAL, ISOEUGENOL, CI 42090 (BLUE 1), CI 14700 (RED 4), CI 19140
(YELLOW 5).”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

,

Sex

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “STORIE DI SETA: Giungle di Seta”
Rreth Markës
Salvatore Ferragamo eshte nje nga markat me te njohura te mdoes dhe parfumerise ne ditet e sotme. Duke mbartur emrin e themeluesit, pas shume vitesh reflekton akoma vlerat e punes se stilistit Italian qe eshte dalluar qe ne fillim. Autenticiteti, ekskluziviteti, stili elegant, krijimtaria dhe inovacioni te nderthurur me cilesine dhe ndershmerine e zejtarise jane karakteristikat thelbesore te modes Ferragamo si dhe te cdo fragrance nga Salvatore Ferragamo. Lereni frangrancen Salvatore Ferragamo t'ju terheqe me delikatesen e saj- nuk do te pendoheni.