Back
Home » Dyqani » STORIE DI SETA: Oceani di Seta
-50%
SALVATORE FERRAGAMO

STORIE DI SETA: Oceani di Seta

4,600 L6,100 L

E frymezuar nga aureola dhe fuqia e detit, Oceani di Seta eshte e zbukuruar me korale te kuqe dhe elemente marine te cmuar. Fluide dhe kripore, fragranca e re eshte nje portret olfaktiv perfekt I nje parajse nenujore te thelle dhe misterioze.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Te frymezuara nga krijimet e mendafshta te Salvatore Ferragamos, koleksioni Storie di Seta vjen ne nje forme unike dhe elegante. E zbukuruar nga nje detaj qeramike e dukshme nga te gjtihe anet, shishje fine e fragrances se re portretizon copat ikone te mendafshta. E mbyllur me nje kapak te gdhendur me logon e shtepise, dekorimi i cmuar i ben keto fragranca uniseks ne objekte deshire per t’u koleksionuar dhe ruajtur pergjithmone.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsit: kyc, krah I brendshem dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LIMONENE, LINALOOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, CITRONELLOL,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GERANIOL, BHT, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CITRAL, EUGENOL,
FARNESOL, CI 60730 (EXT.VIOLET 2), CI 42090 (BLUE 1), CI 14700 (RED 4).”

Informacion shtesë
Marka

Line

Masa

,

Base notes

Top notes

Heart notes

Periudha Pas Hapjes

Sex

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “STORIE DI SETA: Oceani di Seta”
Rreth Markës
Salvatore Ferragamo eshte nje nga markat me te njohura te mdoes dhe parfumerise ne ditet e sotme. Duke mbartur emrin e themeluesit, pas shume vitesh reflekton akoma vlerat e punes se stilistit Italian qe eshte dalluar qe ne fillim. Autenticiteti, ekskluziviteti, stili elegant, krijimtaria dhe inovacioni te nderthurur me cilesine dhe ndershmerine e zejtarise jane karakteristikat thelbesore te modes Ferragamo si dhe te cdo fragrance nga Salvatore Ferragamo. Lereni frangrancen Salvatore Ferragamo t'ju terheqe me delikatesen e saj- nuk do te pendoheni.