Back
Home » Dyqani » STORIE DI SETA: Giardini di Seta
-50%
SALVATORE FERRAGAMO

STORIE DI SETA: Giardini di Seta

4,600 L6,100 L

Giardini di Seta eshte kapitulli I ri olfaktiv I Salvatore Ferragamos frymezuar nga kopshet e fshehura. Nje uje parfumi I shndritshem dhe vibrant, elegant zbulon nje bote onirike ndermjet petaleve te nje buqete olfaktive artistike dhe lulesh te mrekullueshme.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Frutat e kuqe I dorezohen pastertise se Myshkut te Bardhe. Si nje buqete sesnsoriale artistike, kjo fragrance florale hapet me freskine e embel te rubarbit duke zbuluar notat e zemres Lule Sakura e mbshtjelle nga baza e Vetiverit te Madagaskarit. Te lidhura nga nje akord ekskluziv, akter tipet e uje parfumit e koleksionit lejojne qe te eksperimentohet me njeri tjetrin. Te krijuar per t’u kombinuar ne menyra te pafundme, pa rregulla, ne nje ritual qe krijon fragranca te personalzuara dhe te paimitueshme.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsit: kyc, krah I brendshem dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LINALOOL,
HYDROXYCITRONELLAL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GERANIOL, BHT, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CITRAL, COUMARIN,
TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, EUGENOL, CI 19140 (YELLOW 5), CI 17200 (RED 33).”

Informacion shtesë
Marka

Line

Masa

,

Base notes

Top notes

Heart notes

Sex

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “STORIE DI SETA: Giardini di Seta”
Rreth Markës
Salvatore Ferragamo eshte nje nga markat me te njohura te mdoes dhe parfumerise ne ditet e sotme. Duke mbartur emrin e themeluesit, pas shume vitesh reflekton akoma vlerat e punes se stilistit Italian qe eshte dalluar qe ne fillim. Autenticiteti, ekskluziviteti, stili elegant, krijimtaria dhe inovacioni te nderthurur me cilesine dhe ndershmerine e zejtarise jane karakteristikat thelbesore te modes Ferragamo si dhe te cdo fragrance nga Salvatore Ferragamo. Lereni frangrancen Salvatore Ferragamo t'ju terheqe me delikatesen e saj- nuk do te pendoheni.