SALVATORE FERRAGAMO

Intense Leather EDP

5,700 L11,100 L

FERRAGAMO Intense Leather Eau de Parfum eshte interpretimi I ri I Salvatore Ferragamos per burrerine moderne. Eshte esenca e mashkullit qe perqafon veten e tij te vertete.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

FERRAGAMO Intense Leather Eau de Parfum eshte nje parfum lekure aromatik kripor qe luan me kontrastin e notave rrezatuese dhe joshese. Mandarina e fresket nderlidhet me Pink Peppercorn dhe Clary Sage Absolute. Nje ndjesi e cilter vertetesie intime rrjedh nga nje zemer e rralle ku perzihen Akord Molle Annurca dhe Lily of the Valley and Orris. Me pas, Myshku dhe Oakmoss i lene skenen Akordit ekskluziv te Ferragamo Intense Leather, qe ndodhet edhe ne aromen FERRAGAMO per te misheruar ekuilibrin ndermjet joshjes karizmatike dhe aftesive artizanale te Shtepise.

UDHEZIME PER PERDORIM

Hidheni ne kyce dhe ne qafe. Per te patur nje fragrance me qendrim te gjate, kompletoni duke perdorur levizjen e unazes se dyfishte rreth kokes dhe shpatullave.

INGREDIENTET

ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, CITRONELLOL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, GERANIOL, CITRAL, COUMARIN, BHT, CI 60730 (EXT. VIOLET 2), CI 19140 (YELLOW 5), CI 42090 (BLUE 1)

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Intense Leather EDP”
Rreth Markës
Salvatore Ferragamo eshte nje nga markat me te njohura te mdoes dhe parfumerise ne ditet e sotme. Duke mbartur emrin e themeluesit, pas shume vitesh reflekton akoma vlerat e punes se stilistit Italian qe eshte dalluar qe ne fillim. Autenticiteti, ekskluziviteti, stili elegant, krijimtaria dhe inovacioni te nderthurur me cilesine dhe ndershmerine e zejtarise jane karakteristikat thelbesore te modes Ferragamo si dhe te cdo fragrance nga Salvatore Ferragamo. Lereni frangrancen Salvatore Ferragamo t'ju terheqe me delikatesen e saj- nuk do te pendoheni.