Back
Home » Dyqani » Y Le Parfum
YVES SAINT LAURENT

Y Le Parfum

13,800 L18,900 L

Y Le Parfum, një aromë e fortë drunore dhe e pastër për një njeri krijues dhe të suksesshëm. Absolutisht i lirë. Intensivisht i pavarur.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

“Y LE PARFUM , version I ri I gjurmes se fresket dhe drunore te koleksionit Y.
Fuqia absolute e nje fougere te erret dhe te paster, me I sofistikuar, me I fuqishem, me adiktiv se kurre. Elegance e paperpunuar. Freski qe zgjat.
Nje fragance qe i perputhet livandos Franceze dritheruese kunder fuqise se drurit te kedrit te zi Amerikan, ingredientet kyc, te perzgjedhru ekskluzivisht per Yves Saint Laurent. Kjo deklarate olfaktive e fuqishme theksohet nga rrezatimi i ikones geranium, pulsi adiktiv i temjanit. Nje fragrance per nje mashkull te sukseshem dhe kreativ. Me shpirt te lire. Perse mos te japesh gjtihcka qe ke? Guxo te thuash: pse jo? Perjetoni intensitetin absolute te Y LE PARFUM.”

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsimit: kyc, berryli I brendshem dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL ●
PARFUM / FRAGRANCE ●
AQUA / WATER / EAU ●
LIMONENE ●
LINALOOL ●
BENZYL SALICYLATE ●
ALPHA-ISOMETHYL IONONE ●
BENZYL ALCOHOL ●
COUMARIN ●
CITRAL ●
CITRONELLOL ●
GERANIOL ●
METHYL ANTHRANILATE ●”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

,

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Y Le Parfum”
Rreth Markës
Yves Saint Laurent eshte nje simbol I unicitetit, krijimtarise dhe luksit, njekohesisht ne mode dhe ne boten e parfumerise dhe kozmetikes. Produktet ekskluzive te kozmetikes, makeup-it dhe parfumet nga Yves Saint Laurent perbejne nje pjese integrale te kesaj marke. Mahnituni nga perberja unike e Black Opium ose trajtojeni fytyren tuaj me produktet e koleksionit Touche Eclat. Perjetoni eksperiencen luksoze te produkteve ikone. Yves Saint Laurent- aty ku bukuria trasformohet ne veprim.