TRUSSARDI

WALKING IN PORTA VENEZIA EDP 100ML

23,900 L

Aroma e  yjeve depërton në “fée verte” dhe zhytet në euforinë e varur, bohemiane të absintit.

Lexo më shumë →

Barkodi: 8058045432593 Kategorite: , , , Tag:
Përshkrim

“”Absinthi, fée verte [zana e gjelbër], është çelësi që hapi derën e frymëzimit për piktorët dhe poetët. E përbërë nga përbërës të tillë si pelini, rrënja e angjelikës, gjethet e barbarozës dhe artemisia, shton një prekje magjike euforike. Fée verte është çelësi që hapi derën e frymëzimit tim për Ecjen në Porta Venezia, i joshur nga aspektet dhe kontrastet e saj të shumta, në gjendje të krijojë efektin e magjepsur dhe të sofistikuar që kërkoja.” – Pierre-Costantin Guéros, parfumier”

UDHEZIME PER PERDORIM

INGREDIENTET

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “WALKING IN PORTA VENEZIA EDP 100ML”
Rreth Markës
Per me teper se 100 vjet, marka e njohur per qenin e gjahut simbol ikone ka perfaqsuar ne menyre te vazhdueshme evolucionin e stilit italian. Rrenjet e forta ne zejtari dhe punimet e lekures jane gjithmone te azhornuara ne menyre qe te prodhojne produkte dhe aksesore moderne. Kjo ka cuar ne krijimin e veshjeve dhe aksesoreve unike- shprehje e luksit bashkekohor- te frymezuar nga ambjenti dinamik metropolitan qe i rrethon duke u perqendruar tek stili i jetes modern.