Back
Home » Dyqani » La Femme Prada Eau de Parfum
-42%
PRADA

La Femme Prada Eau de Parfum

8,220 L19,700 L

“La Femme Prada Eau de Parfum eshte nje fragrance elegante, nje arome florale jeshile e kombinuar ne menyre te bafasueshme me akord frangipani, ylang ylang delikat dhe vanilje sensuale.
La Femme Prada eshte nje fragrance qe miksion ingredient klasike dhe te papritshem qe reflektojne dulaitetin e identitetit femeror. Shishja e parfumit eshte e mbeshtjelle me copene bardhe ikone Prada Saffiano. Logo origjinale e Prades shfaqet ne ngjyre ari ne pjesen perpara. Nje pasqyre e brendshme reflekton natyren e shumefishte te La Femme Prada.”

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

“Le Femme Prada I thurr himn Frangipanit befasues. Nje floral sensual, I zbutur nga dylli I bleteve dhe vanilja si dhe I theksuar nga absolute tuberose dhe nje vetiver femeror qe sjell energji pozitive.”

UDHEZIME PER PERDORIM

Fragranca intensifikohet nga ngrohtesia e trupit tuaj. Aplikojeni poshte gjurit dhe ne berryla ne menrye qe parfumi te zgjase me teper. Pas aplikimit te fragrances, evitoni ferkimin e lekures. Kjo shkaton qe fragranca te ndjehet me pak. Nese preferoni ta aplikoni fragrancen tek kycet, mos ahrroni ta riaplikoni pasi te lani duart sepse kjo e heq aromen.

INGREDIENTET

ALCOHOL DENAT., AQUA (WATER), PARFUM (FRAGRANCE), BENZYL SALICYLATE LINALOOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL LIMONENE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HEXYL CINNAMAL GERANIOL, COUMARIN, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BENZYL BENZOATE ISOEUGENOL, FARNESOL, EUGENOL, CITRAL, BENZYL ALCOHOL, BHT, CI 19140 (YELLOW 5), CI 60730 (EXT. VIOLET 2) CI 14700 (RED 4)

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

, ,

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “La Femme Prada Eau de Parfum”
Rreth Markës
Fragrancat Prada: Poezia e paradoksit. Si ne cdo sfilate Prada, bukuria qendron ne kontradikten midis emocionit dhe reflektimit, e njohura dhe e panjohura, harmonia dhe mosmarrveshjes… Me vlerat e saj thelbesore te elegances dhe avangarde me nje fije ekscentricitet, Prada pajton kreativitetin, pergjegjesine dhe fuknsionalitetin per t'i lejuar femrave dhe meshkujve te eksplorojne dhe te shprehin multi-dimensionet e identitetit te tyre.