Back
Home » Dyqani » Libre Eau de Parfum Intense
YVES SAINT LAURENT

Libre Eau de Parfum Intense

10,500 L20,700 L

Parfumi i ri LIBRE, Eau de Parfum INTENSE nga Yves Saint Laurent. Nje parfumi si thirrje per liri, liri per te jetuar gjithcka me teprice.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Nje parfum per nje grua instiktive, te eger dhe te lire , pushtuese te botes. Strukturo ikonike e LIBRe , nje tension ndermjet livandos dhe petaleve te portokallit nga Maroku, e riinterpretuar in nje menyre te embel dhe sensuale. Intensiteti I shkrirjes se notave florale te zemres se parfumit , ku petalet e portokallit , lulet absolute dhe akordet e orkidese shkrihen me njera tjetren.NJe hije e re fragrance mashkullore , ndermjet zjarrit dhe floririt e pere perdredhur ne menyren me femerore nga shishja emblematike IT-LIBRE. NJe fragrance si nje thirrje per liri , liria per te jetuar gjithcka me teprice.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni parfumin ne 3 pikat e pulsimi: kyçet e dores ,pjesa e brendshme e berrylit dhe qafa.

INGREDIENTET

ALCOHOL ● PARFUM / FRAGRANCE ● AQUA / WATER / EAU ● BENZYL SALICYLATE ● BENZYL ALCOHOL ● HYDROXYCITRONELLAL ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● HEXYL CINNAMAL ● LINALOOL ● LIMONENE ● CITRONELLOL ● ALPHA-ISOMETHYL IONONE ● COUMARIN ● BENZYL BENZOATE ● FARNESOL ● GERANIOL ● METHYL ANTHRANILATE ● TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE ● CITRAL ● EUGENOL ● CI 14700 / RED 4 ● CI 60730 / EXT. VIOLET 2 ●

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

, ,

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Libre Eau de Parfum Intense”
Rreth Markës
Yves Saint Laurent eshte nje simbol I unicitetit, krijimtarise dhe luksit, njekohesisht ne mode dhe ne boten e parfumerise dhe kozmetikes. Produktet ekskluzive te kozmetikes, makeup-it dhe parfumet nga Yves Saint Laurent perbejne nje pjese integrale te kesaj marke. Mahnituni nga perberja unike e Black Opium ose trajtojeni fytyren tuaj me produktet e koleksionit Touche Eclat. Perjetoni eksperiencen luksoze te produkteve ikone. Yves Saint Laurent- aty ku bukuria trasformohet ne veprim.