Back
Home » Dyqani » BLUE PRO-RETINOL MULTI-CORRECT CREAM
BIOTHERM

BLUE PRO-RETINOL MULTI-CORRECT CREAM

11,300 L

Kremi Blue Pro-Retinol Multi-Correct është një inovacion zbulues i Blue Beauty; një krem kundër plakjes me retinol që ofron veprim të vazhdueshëm ditor ripërfaqësues, i vërtetuar klinikisht për të korrigjuar rrudhat, strukturën e lëkurës dhe uniformitetin e tonit për të gjitha llojet e lëkurës.

 

Shënim: Përdorni gjithmonë krem kundër diellit kur përdorni retinol (minimumi SPF 50+).

Lexo më shumë →

Përshkrim

Kremi Blue Pro-Retinol Multi-Correct zëvendëson kremin Blue Therapy Accelerated, duke prezantuar një formulë të freskët kremi të shkrirë që përfshin pro-retinol ripërfaqësues, një derivat retinol që përshpejton rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe që është i butë edhe në lëkurën e ndjeshme, duke e bërë është i sigurt për përdorim gjatë ditës. I mirë për lëkurën tuaj, i mirë për oqeanet tanë: Në përputhje me angazhimet tona të Blue Beauty, kremi Blue Pro-Retinol Multi-Correct ka një formulë 92% natyrale. Është gjithashtu i formuluar me ekstrakte probiotike 100% natyrale, të rinovueshme dhe të biodegradueshme Life Plankton™, të cilat stimulojnë rigjenerimin e lëkurës. Kapaku i plastikës është 100% i ricikluar dhe kavanozi prej qelqi është prej 25% xhami i ricikluar që është 100% i riciklueshëm. E vërtetuar klinikisht se redukton hiperpigmentimin dhe rrudhat, me veprim rishfaqësues pa efekte anësore irrituese.

UDHEZIME PER PERDORIM

Merrni një sasi të vogël të kremit Blue Pro-Retinol Multi-Correct me një gisht të pastër. Ngroheni dhe përhapeni në pëllëmbën e duarve. Aplikojeni në fytyrë me goditje të lehta në faqe, ballë, mjekër dhe qafë. Masazhojeni lëkurën duke shtypur dhe mbështjellë gishtat nga qendra e fytyrës nga nofulla deri në ballë, si modeli i valëve. Kjo do të përmirësojë qarkullimin e brendshëm të lëngjeve statike poshtë epidermës për një shkëlqim të shëndetshëm. Shënim: Përdorni gjithmonë krem kundër diellit kur përdorni retinol (minimumi SPF 50+).

INGREDIENTET

AQUA / WATER • GLYCERIN • DICAPRYLYL ETHER • PENTYLENE GLYCOL • POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE • NIACINAMIDE • PROPANEDIOL • CETYL ESTERS • JOJOBA ESTERS • CETEARYL ISONONANOATE • BEHENYL ALCOHOL • ACACIA DECURRENS FLOWER CERA / ACACIA DECURRENS FLOWER WAX • HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA / SUNFLOWER SEED WAX • ALARIA ESCULENTA EXTRACT • MACROCYSTIS PYRIFERA EXTRACT / KELP EXTRACT • SORBITAN OLEATE • SCLEROTIUM GUM • ISOHEXADECANE • LECITHIN • SODIUM HYALURONATE • SODIUM HYDROXIDE • SODIUM STEAROYL GLUTAMATE • SILICA • PULLULAN • ADENOSINE • ALCOHOL • HYDROXYACETOPHENONE • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • VITREOSCILLA FERMENT • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE • XANTHAN GUM • POLYGLYCERIN-3 • POLYGLYCERYL-3 BEESWAX • POLYSORBATE 80 • ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER • CETYL ALCOHOL • RETINYL PALMITATE • TOCOPHEROL • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • POTASSIUM SORBATE • SODIUM BENZOATE • CHLORPHENESIN • LINALOOL • GERANIOL • LIMONENE • PARFUM / FRAGRANCE

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “BLUE PRO-RETINOL MULTI-CORRECT CREAM”
Rreth Markës
Biotherm perfaqson nje bashkim harmonik te njeriut me natyren. Zhytuni ne boten ujore te ketyre produkteve kozmetike unike. Marka Biotherm frymezohet nga fuqia e pranverave termale, mineraleve dhe substancave te tjera bioaktive. Perberja unike e produkteve te saj merr energji nga uji duke qene nje element natyral si celes I fillimit te jetes.