ARMANI

Acqua Di Gioia

7,500 L13,900 L

Nje qitro ujore ikone. Notat marine takojne Bergamotin dhe Kedrin per nje arome te fresket dhestimuluese.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

Larg bregdetit te Italise, ishulli I Pantelerise eshte nje vend ku Deti Mesdhetar blu-jeshil i erret takon diellin dhe token, duke krijaur nje sens lumturie, qtesie dhe optimizmi. Kjo fragrance ujore, e fresket, emri I se ciles do te thote ” uje lumturie”, permban lumturine e thjeshte qe mund te perjetohet ne kete destinacion te jashtzakonshem. Notat e para te fragrances ngrihen si nje fllad i bute deti, duke sjelle me vete perzierjen sensuale te mentes se fresket, sheqerin kaf te ngrohte dhe gjallerine e limonit Italian. Me pas, notat e zemres dalin ne pah me aromen flroale te jaseminit, vesa e lulegjakes, dhe gjurme piperi roze. Baza perbehet nga nje gjrume unike Mesdhetare me dru kedri dhe nje kompleks, akord barishtor. labdaniumi.

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne forme V duke filluar nga njera shpatull deri tek tjetra, per te zbuluar sensualitetin tuaj.

INGREDIENTET

ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE, AQUA / WATER, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, BENZOTRIAZOLYL DODECYL p-CRESOL, BENZYL ALCOHOL, HYDROXYCITRONELLAL, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, GERANIOL, CITRAL, BUMETRIZOLE, BENZYL BENZOATE, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, CINNAMAL, METHYL-2-OCTYNOATE, EUGENOL, CI 61570 / GREEN 5, CI 17200 / RED 33,CI 19140 / YELLOW 5.

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

Heart notes

Masa

, ,

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Acqua Di Gioia”