ARMANI

Terra di Gioia

7,900 L14,600 L

Zbuloni nje Eau de Parfum te ri, Terra di Gioia, nga Giorgio Armani. Kjo fragrance frutore florale me nota lule bajamesh, jasemini dhe dru amber krijojne nje akord te ngrohte.

Lexo më shumë →

Pastro
Barkodi: N/A Kategorite: , , Tag:
Përshkrim

“Terra di Gioia, fragrance e re femerore nga Giorgio Armani, eshte nje tribut per zonen e ngrohte, sensuale dhe mbeshtjellese Mesdhetare.
Kjo fragrance evokative percjell gjendjen magjepse te tokave Mesdhetare ku kodrat epshndjellese pwerzihen me shkembinjte amber duke kufizuar detet e gjera.
TERRA DI GIOIA, hapet me nje akord te bute dhe me shkelqim dardhe, qe shkrihet me notat e fresketa te qitros. Ne zemer ndodhet jasemini grandiflorum frutor dhe i mendafshte, e krijuar ekskluzivisht per Armanin. Ne bazen e fragrances jane drunjt e myshkut dhe amber, qe krijojne nje gjurme te bute dhe mbeshtjellese.
Me vija te gjarperuara, te frymezuara nga format e natyres, dizajni i shishes organike dhe te thjeshte eshte nje misherim moder i vizionit estetik te Giorgio Armani per elegancen esencuale si dhe i referohet kerkimit te feminilitetit autentik dhe bashkekohor qe e frymezon ate.”

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsit: ne kyc, ne parakrah dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL ●
PARFUM / FRAGRANCE ●
AQUA / WATER / EAU ●
BENZYL SALICYLATE ●
BENZYL ALCOHOL ●
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ●
COUMARIN ●
LINALOOL ●
ALPHA-ISOMETHYL IONONE ●
HYDROXYCITRONELLAL ●
LIMONENE ●
BENZYL BENZOATE ●
GERANIOL ●
CITRONELLOL ●
CITRAL ●
CI 15510 / ORANGE 4 ●
CI 14700 / RED 4 ●”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

,

Top notes

, ,

Heart notes

,

Periudha Pas Hapjes

Masa

, ,

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Terra di Gioia”
Rreth Markës
Te frymezuara nga elementet e natyres, fragrancat e Giorgio Armani jane nje shembull elegance te tejdukshme. Nje simbol I perfeksionit dhe I harmonise. Nga aroma e materialeve te paperpunuara me te bukura, Giorgio Armani krijon parfume qe jane te perjetshme dhe vibrante, por fluide dhe te thjeshta, si krijimet e modes se tij.