Back
Home » Dyqani » Si Eau de Parfum Intense
ARMANI

Si Eau de Parfum Intense

10,000 L19,800 L

Zbuloni Sì eau de parfum intense nga Giorgio Armani. Kjo arome qirpo orientale me nota blackcurrant, trendafil dhe patchouli eshte njekohesisht intense, joshese dhe elegante.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

“Sì eau de parfum intense nga Giorgio Armani mbeshtjell energjine vetebesuese qe karakterizon femren Si. E fuqishme, femerore,dhe e lire, ajo misheron nje feminilitet modern te parezistueshem, i cili nepermjet ketij prizmit te kesaj arome te re intense merr nje pamje elegante dhe joshese.
Gjurma e kesaj fragrance femerore eshte nektari i blackcurrant, me notat joshese te nxjerra nga zemra e frutit. I shtohet trendafili Isparta, e kultivuar ne Ipsarta te Turqise, i njhur si “qyteti i trendafilave”, perzihet me davana te mendafshte dhe likuor.
Bashke, keto dy nota krijojne nje efekt intense krenar. Se fundmi, patchouli dhe benzoin shperthejne ne nje ndjesi mbeshtjellese.
Shishja eshte e veshur ne pjesen e jashtme me llak qe i jep shishes nje ngjyre nude dhe trasparente qe bashkohet me lengun e cmuar.
. Ne te njejten kohe, , Sì eau de parfum intense joshese dhe elegante i fton femrat te jetojne ne menyre intensive.”

UDHEZIME PER PERDORIM

Aplikojeni ne pikat e pulsimit:kyc, parakrah dhe qafe.

INGREDIENTET

“ALCOHOL ●
PARFUM / FRAGRANCE ●
AQUA / WATER / EAU ●
BENZYL SALICYLATE ●
BENZYL ALCOHOL ●
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ●
ALPHA-ISOMETHYL IONONE ●
LINALOOL ●
LIMONENE ●
HYDROXYCITRONELLAL ●
HEXYL CINNAMAL ●
GERANIOL ●
CINNAMYL ALCOHOL ●
CITRONELLOL ●
EUGENOL ●
COUMARIN ●
TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE ●
CITRAL ●
BENZYL CINNAMATE ●
BENZYL BENZOATE ●
FARNESOL ●
CI 14700 / RED 4 ●
CI 60730 / EXT. VIOLET 2 ●
CI 15510 / ORANGE 4 ●”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

Top notes

,

Heart notes

,

Periudha Pas Hapjes

Masa

, ,

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Si Eau de Parfum Intense”
Rreth Markës
Te frymezuara nga elementet e natyres, fragrancat e Giorgio Armani jane nje shembull elegance te tejdukshme. Nje simbol I perfeksionit dhe I harmonise. Nga aroma e materialeve te paperpunuara me te bukura, Giorgio Armani krijon parfume qe jane te perjetshme dhe vibrante, por fluide dhe te thjeshta, si krijimet e modes se tij.