Back
Home » Dyqani » Couture Variation Eye Palette
YVES SAINT LAURENT

Couture Variation Eye Palette

10,100 L 5,050 L

Nje palete me pudra per sy me 10 ngjyra te frymezuara direkt nga copat e studios krijuese te Yves Saint Laurent ne Paris.

Lexo më shumë →

01 NU
01 TUXEDO
Pastro
Barkodi: N/A Kategorite: , ,
Përshkrim

Nga nuancat e zbehta tek ato te thella mat dhe me xixa, krijoni pamje te panumerta. Kutia e gjate couture permban edhe furcen aplikuese dyshe per nje fleksibilitet optimal dhe ngjyre perfekte. Tuxedo: Paleta perfekte per te krijuar pamje smokey te buta ose radikale. Nude: Paleta perfekte per te krijuar look dramatik per cdo dite.

UDHEZIME PER PERDORIM

HAPI 1// GDHEND&NDRICO Filloni duke gdhendurdhe ndricuar me nuancen 1: baze&Highlighter. STEP 2// KRIJONI ME NGJYRA Perdorni nancen e erret dhe mat dhe perhapeni ne vijen e siperme te qerpikeve. Me pas, perhapeni me furce gjate vijes se poshteme te qerpikeve.

INGREDIENTET

TALC . SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE . TRIISOSTEARIN . PHENYL TRIMETHICONE . MAGNESIUM STEARATE . CALCIUM SODIUM BOROSILICATE . ALUMINA . SILICA . CAPRYLYL GLYCOL . CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE . MAGNESIUM SILICATE . TIN OXIDE . [+/- MAY CONTAIN: MICA . CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE . CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES . CI 77163 / BISMUTH OXYCHLORIDE . CI 77007 / ULTRAMARINES . CI 77120 / BARIUM SULFATE . CI 75470 / CARMINE . CI 77510 / FERRIC FERROCYANIDE . CI 77510 / FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE . CI 19140 / YELLOW 5 LAKE . CI 42090 / BLUE 1 LAKE . CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS . CI 77742 / MANGANESE VIOLET . CI 77400 / BRONZE POWDER . CI 77400 / COPPER POWDER . CI 77000 / ALUMINUM POWDER] . (F.I.L. C162395/6) G877883 – INGREDIENTS: TALC . SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE . CALCIUM SODIUM BOROSILICATE . TRIISOSTEARIN . HYDROGENATED POLYDECENE . MAGNESIUM STEARATE . CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE . CAPRYLYL GLYCOL . ALUMINA . SILICA . TIN OXIDE . MAGNESIUM SILICATE . [+/- MAY CONTAIN: MICA . CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES . CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE . CI 77400 / BRONZE POWDER . CI 77163 / BISMUTH OXYCHLORIDE . CI 77000 / ALUMINUM POWDER . CI 77510 / FERRIC FERROCYANIDE . CI 77510 / FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE . CI 77007 / ULTRAMARINES . CI 75470 / CARMINE . CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS . CI 77742 / MANGANESE VIOLET . CI 77400 / COPPER POWDER . CI 77120 / BARIUM SULFATE . CI 19140 / YELLOW 5 LAKE . CI 42090 / BLUE 1 LAKE] . (F.I.L. C167231/2) G964343 – INGREDIENTS: DIMETHICONE . DICAPRYLYL CARBONATE . OCTYLDODECYL NEOPENTANOATE . PHENYL TRIMETHICONE . BORON NITRIDE . HYDROGENATED JOJOBA OIL .HYDROGENATED POLYISOBUTENE . SILICA DIMETHYL SILYLATE [NANO] / SILICA DIMETHYL SILYLATE . POLYETHYLENE . DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE . ALUMINUM HYDROXIDE .TOCOPHEROL . [+/- MAY CONTAIN: CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES . CI 77163 /BISMUTH OXYCHLORIDE . CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE] . (F.I.L. C189253/1) G964344 – INGREDIENTS: TALC . SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE . PTFE . MAGNESIUM STEARATE . ETHYLENE/ACRYLIC ACID COPOLYMER . CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE . ALUMINA . CAPRYLYL GLYCOL . SILICA . [+/- MAY CONTAIN: CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES . MICA . CI 77007 /ULTRAMARINES . CI 77742 / MANGANESE VIOLET . CI 75470 / CARMINE . CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS . CI 77510 / FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE . CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE . CI 77120 / BARIUM SULFATE . CI 19140 / YELLOW 5 LAKE . CI 42090 / BLUE 1 LAKE]

Informacion shtesë
Marka

Efekti Kryesor

Konsistence

Pesha

Spektri i ngjyrave

Ngjyra

,

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Couture Variation Eye Palette”