Back
Home » Dyqani » Code Eau de Parfum
ARMANI

Code Eau de Parfum

8,400 L15,900 L

Zbuloni fragrancen e re Armani Code Eau de Parfum: nje arome sensuale orientale drunore qe bashkon gjendjen shpirterore te nje joshje natyrale por intense, Gjurma e Armani Code Tonka Bean e ben aromen akoma me intense.

Lexo më shumë →

Pastro
Përshkrim

“Fragrancat Armani Code trasmetojne nje mood joshje elegante, e frymezuar nga mashkulli qe terheq me magnetizmin e tij te lindur, qe josh pa provokuar, I cili bent e jetojne bashke atutenticitetin me jeten e thjeshte. Armani Code Eau de PArfum I ri oriental drunor bashkon joshjen intense dhe te thjeshte.
Cdo aspekt ikone I familjes Armai Code amplifikohet ne versionin e ri Armani Code Eau de Parfum, qe takohen me nje sensualitet elegant dhe intens. Notat e para dhe te mesme, qitro dhe aromatike, gjenden tek Armani Code Eau de Parfum te pasuruar me limon dhe livando per te shprehur nje freski akoma me incizive dhe plot ngjyra. Nje ndjeshmeri e re zbulohet ne baze, misherore, mbeshtjellese dhe e fuqishme ne menrye misterioze fale Tonka Bean dhe Vaniljes, Kedrit natyral dhe akordit Suede.

Armani Code Eau de Parfum, nje sensualitet I ri lekure te parezistueshme.”

UDHEZIME PER PERDORIM

Hidheni ne kyce dhe qafe. Per te arritur nje qendrim me te gjate, kompletoni duke e sprucuar nje nje forme unaze te dyfishte rreth kokes dhe tek shpatullat.

INGREDIENTET

“INGREDIENTS
ALCOHOL ●
PARFUM / FRAGRANCE ●
AQUA / WATER ●
COUMARIN ●
LIMONENE ●
LINALOOL ●
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ●
HYDROXYCITRONELLAL ●
ALPHA-ISOMETHYL IONONE ●
HEXYL CINNAMAL ●
GERANIOL ●
CITRONELLOL ●
CITRAL ●”

Informacion shtesë
Marka

Line

Base notes

,

Top notes

,

Heart notes

,

Masa

, ,

Periudha Pas Hapjes

Përshtypjet (0)

Përshtypjet

Nuk ka akoma përshtypje.

Lër një përshtypje për “Code Eau de Parfum”
Rreth Markës
Te frymezuara nga elementet e natyres, fragrancat e Giorgio Armani jane nje shembull elegance te tejdukshme. Nje simbol I perfeksionit dhe I harmonise. Nga aroma e materialeve te paperpunuara me te bukura, Giorgio Armani krijon parfume qe jane te perjetshme dhe vibrante, por fluide dhe te thjeshta, si krijimet e modes se tij.